Група BNP Parіbas заявила про досягнення згоди щодо розгляду регулятивними органами США низки операцій, деномінованих у доларах США


01.07.2014

Учора група BNP Parіbas заявила про те, що за підсумками розслідування операцій, деномінованих у доларах США, досягнуто угоди зі сторонами, які підпадають під санкції США, зокрема з Міністерством юстиції США, прокуратурою південного округу штату Нью-Йорк, прокуратурою округу Нью-Йорк, Радою директорів Федеральної резервної системи США, департаментом фінансів штату Нью-Йорк та управлінням з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США.

 

У рамках угоди BNP Parіbas визнає свою провину в порушенні низки законів США й нормативно-правових актів у частині економічних санкцій проти певних країн і пов’язаних із цим вимог до ведення обліку. BNP Parіbas також погоджується виплатити 8,97 млрд доларів США (6,6 млрд євро). Крім уже раніше сформованих резервів, у звітності за другий квартал 2014 року буде відображено разові витрати в розмірі 5,8 млрд євро. Група BNP Parіbas також погодилася, починаючи з 1 січня 2015 року, тимчасово на один рік призупинити прямі клірингові операції в доларах США, що стосується насамперед підрозділів, які виконують торговельні операції (нафта, газ і сировина).

 

Для вирішення цих питань BNP Parіbas вела переговори з регулівними органами США, які з французького боку координувало Управління з контролю за дотриманням економічних нормативів. За результатами угоди BNP Parіbas зберігає свої ліцензії і не бачить наслідків для своєї операційної чи бізнес-діяльності, пов’язаної з обслуговуванням більшості клієнтів. Протягом 2015 року підрозділи, на які поширюються обмеження, проводитимуть кліринг операцій у доларах США через третій банк, а не через підрозділ BNP Parіbas New York. Наразі вживаються всі необхідні заходи, щоб забезпечити плавний перехід без жодних наслідків для клієнтів. Слід також зазначити, що частина клірингових операцій у доларах США групи BNP Parіbas уже проводиться з залученням третіх банків.

 

Згідно з оцінками, станом на 30 червня 2014 року коефіцієнт СЕТ1 по Базелю ІІІ групи BNP Parіbas з урахуванням максимальних вимог становить близько 10 %, що відповідає накресленому плану розвитку на 2014–2016 роки. Показник ураховує винятково високий чистий результат другого кварталу та намір банку адаптувати свої дивідендні виплати пропорційно минулому періоду за 2014 рік до рівня 2013 року (1,5 євро за акцію).

 

Ще до укладеної угоди банк розробив нові суворі процедури контролю й комплаєнса. Багато з них уже набрали чинності й ефективно працюють, суттєво міняючи процедури групи.

 

• У складі комплаєнса групи створено новий департамент, який відповідає за фінансову безпеку групи у США. Розташований у Нью-Йорку, він стежитиме за тим, щоб BNP Parіbas повністю дотримувалася всіх вимог США в частині міжнародних санкцій і ембарго.

• Усі потоки в доларах США по всій групі BNP Parіbas будуть оброблятися і контролюватися через підрозділ у Нью-Йорку.

 

У результаті внутрішньої перевірки BNP Parіbas на ряд керівників і працівників із відповідних бізнес-ліній накладено штрафи, багато хто з них покинув групу.

 

Жан-Лоран Бонафе, голова правління BNP Parіbas: «Ми глибоко шкодуємо про порушення, які викликали цю угоду. Виявлені в ході розслідування недогляди суперечать принципам, на основі яких BNP Parіbas прагне будувати свою діяльність. Сьогодні ми оголосили про комплексний план з посилення наших внутрішніх контролів і процесів при постійній координації з боку США і Франції з метою забезпечити дотримання високих стандартів відповідальної поведінки, якої ми очікуємо від усіх, хто асоціюється з BNP Parіbas».

 

«Урегулювання цієї ситуації — важливий крок для нас. До вирахування суми штрафних санкцій BNP Parіbas укотре продемонструє солідний результат за цей квартал, і ми хочемо подякувати нашим клієнтам, працівникам, акціонерам та інвесторам за підтримку протягом цього важкого періоду».

 

«Група далі працює над реалізацією свого плану розвитку на 2014–2016 роки. Ми підтверджуємо свої наміри досягнути цілей у рамках плану, який оприлюднено в березні поточного року. Зокрема , Північна Америка залишається стратегічним ринком для групи, і ми плануємо далі розвивати там роздрібний бізнес, інвестиційні рішення та корпоративний бізнес».

 

«BNP Parіbas — клієнтоорієнтований банк, і ми, як і раніше, щодня працюватимемо над тим, щоб завоювати довіру і повагу всіх зацікавлених сторін, обслуговуючи наших клієнтів та економіку».

 

 
 

Для довідки:

АТ «УкрСиббанк» (www.ukrsibbank.com) – зареєстрований 18 червня 1990 року. Банк має банківську ліцензію №75 та Генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій № 75, видані НБУ 05.10.2011 року. Станом на 30.04.2014 р.: чисті активи – 23,990 млрд грн, капітал – 2,375 млрд грн, кредитно-інвестиційний портфель складає 16,635 млрд грн, кошти корпоративних клієнтів – 7,926 млрд грн, кошти фізичних осіб – 8,461 млрд грн. Регіональна мережа нараховує близько 500 відділень по всій Україні, банкоматна мережа – понад 1300 АТМ. Понад 84.99% акцій УкрСиббанку належить BNP Paribas Group, 15% акцій - ЄБРР.

BNP Paribas (www.bnpparibas.com) присутня в майже 80 країнах світу і нараховує близько 190 000 співробітників. BNP Paribas посідає ключові позиції у трьох основних напрямках діяльності: роздрібні банківські послуги, інвестиційні рішення, корпоративні та інвестиційні банківські послуги. У сфері роздрібних банківських послуг Група має 4 внутрішніх ринки: Бельгія, Франція, Італія та Люксембург. Банк розвиває інтегровану бізнес-модель роздрібного бізнесу в Східній Європі, країнах Середземноморського басейну, Туреччині, а також має велику мережу банківських відділень на заході США. У сфері корпоративних та інвестиційних банківських послуг та інвестиційних рішень BNP Paribas також посідає провідні позиції в Європі, має міцний стан на ринках Південної та Північної Америки, а також стійкий динамічний бізнес в Азії.


Прес-служба УкрСиббанку: +38 044 201 22 71

Олександр Шевченко oleksandr.shevchenko@ukrsibbank.co m