Звернення до валютних позичальників


18.12.2014 Чудово розуміючи, з якими фінансовими труднощами зіткнулися наші валютні позичальники через складну економічну ситуацію в Україні, УкрСиббанк BNP Paribas Group протягом останнього року робив усе можливе, щоб допомогти тим клієнтам, які опинилися в особливо складному становищі.

До початку валютної кризи УкрСиббанк офіційно пропонував провести конвертацію кредитів, виданих в іноземній валюті, у гривню. Це була масштабна програма, і значна частина клієнтів, а саме 20%, вирішили конвертувати свої займи у національну валюту, щоб захиститися від ризиків девальвації, які все ще актуальні для нашої країни.

З початку березня цього року понад 10 000 клієнтів змогли придбати іноземну валюту для погашення своїх кредитів за спеціальним зниженим обмінним курсом. Розуміючи непростий характер ситуації, банк у кожному випадку шукав індивідуальні рішення. Для статистики, з початку поточного року з клієнтами було підписано понад 2300 взаємовигідних угод.

«У цій складній ситуації ми продовжуємо зустрічатися з клієнтами індивідуально, обговорювати графіки погашення і знаходити компромісні рішення, – сказав Філіп Жоаньє, Голова Правління УкрСиббанку BNP Paribas Group. – Звичайно, враховуючи економічну і політичну ситуацію в країні, неможливо застосувати одне універсальне рішення до кожного клієнта. Ми працюємо над тим, щоб допомогти людям у кожному окремо взятому випадку. Це ефективний підхід, і ми й надалі будемо продовжувати пропонувати індивідуальні варіанти реструктуризації. На жаль, в Україні поки не розроблені реформи і законодавство, які б рівною мірою забезпечували захист і гарантували права позичальників і банків, не піддаючи ризику всю економіку. Що завжди викликало у мене захоплення в українцях, так це їх динамічний підхід до викликів і відвага перед лицем дуже важкої економічної кризи. Люди дійсно хочуть зробити свою країну кращою, поліпшити банківську систему і самих себе. Зараз перед нами всіма постала необхідність вирішення валютної проблеми, до якої потрібно підходити цивілізовано і з розумом».