Понад 167 тисяч гривень зібрали українці для дітей з синдромом Дауна


12.04.2013

167663,97 грн. - таку суму вдалося зібрати в результаті четвертого етапу благодійного проекту «Срібна монетка». Це спільна ініціатива УкрСиббанку та Всеукраїнської благодійної організації (ВБО) «Даун Синдром». Протягом двох місяців, з 4 лютого по 5 квітня, кожен бажаючий міг внести будь-яку суму пожертвувань у спеціальні бокси у всіх відділеннях УкрСиббанку в Україні.

 

«Як будь-які батьки, ми мріємо про щасливе майбутнє наших дітей і несемо відповідальність за їх життя. Ми особливо вдячні кожному з наших донорів, за підтримки яких діти з синдромом Дауна в Україні знаходять можливість залишатися в сім'ях, успішно розвиватися, вчитися і працювати. Поділяючи наші цінності і важливість зміни ставлення до людей з синдромом Дауна, вже 4 роки своє надійне плече нам підставляє УкрСиббанк, проводячи акцію «Срібна монетка». Ми безмежно вдячні за їх внесок у нашу роботу. Але успіх цього проекту був би неможливий без щирої підтримки тисяч окремих людей, що беруть участь в акції. Така чуйність дозволяє нам вірити, що життя людей з синдромом Дауна в нашій країні стане краще», - підкреслив Сергій Кур'янов, президент ВБО «Даун Синдром» і тато 8-річного Іллі.

 

У цьому році зібрані кошти будуть спрямовані на комплексну діагностику та консультування дітей з синдромом Дауна та їх батьків з усіх регіонів України. Крім того, планується підготовка та випуск збірника рекомендацій для батьків. Залишок коштів буде витрачено на проведення програм Центру раннього розвитку ВБО «Даун Синдром».

 

«Мета проекту - не просто зібрати гроші, ми в першу чергу прагнемо зламати застарілий стереотип про обмеженість і приреченість таких дітей. Тепер я впевнений, що всі наші співробітники, їхні родини та багато клієнтів розуміють, що за допомогою спеціальних програм у таких дітей є шанс жити звичайним життям, ходити в школу, освоїти професію, працювати і займатися творчістю, - сказав заступник голови правління УкрСиббанку BNP Paribas Group Костянтин Лежнін. - Банк уже четвертий рік поспіль підтримує акцію «Срібна монетка» і нам приємно бачити реальні результати проекту. Сім'ї з «сонячними дітьми» тепер не кинуті напризволяще, а можуть отримати кваліфіковану консультацію чи займатися за спеціальними книжками і відвідувати навчальні семінари. І найголовніше - суспільство поступово переосмислює життєві цінності і подає руку допомоги дітям із синдромом Дауна».

 

За всесвітньою статистикою, один із семиста дітей народжується з синдром Дауна. Поява такого малюка не залежить від батьків і способу їхнього життя, це генетична випадковість. Але навіть у XXI столітті українське суспільство продовжує відгороджуватися від дітей з синдромом Дауна, вважаючи розвиток таких малюків безперспективним, а спроби навчання заздалегідь приреченими на провал.

 

Разом з тим, якщо приділити належну увагу таким малюкам, то можна значно вплинути на їх розвиток, впевнені фахівці. Завдяки спеціальним програмам відставання в інтелектуальному і фізичному розвитку зводиться до мінімуму. Діти, що ростуть у сім'ях, можуть вчитися, займатися творчістю, працювати, мати хобі і стати повноцінними членами суспільства.

 

Вже традиційний благодійний проект «Срібна монетка» збирає для «сонячних дітей» сотні тисяч гривень. В цілому, за чотири роки проекту зібрано майже 750 тис. грн. Так, в 2010 вдалося зібрати кошти для облаштування нового спеціалізованого Центру раннього розвитку для дітей із синдромом Дауна. Сьогодні це єдиний спеціалізований Центр, можливостями якого користуються понад 520 сімей з усіх куточків України, а всі програми для дітей безкоштовні. Наступним етапом стали друк та розповсюдження спеціальних програм з розвитку мовлення та навчання читанню «See and Learn» («Дивись і вчись»). У минулому році завдяки проекту проведені спеціальні навчальні семінари для вихователів дитсадків, вчителів початкових класів та їх асистентів, корекційних педагогів, логопедів, психологів та батьків дітей з синдромом Дауна. Завдяки «Срібній монетці» в Україні представлена

 

 

Для довідки: 

Всеукраїнська благодійна організація «Даун Синдром» (www.downsyndrome.org.ua) заснована у 2003 році батьками дітей з синдромом Дауна. Місія організації - надання допомоги людям з синдромом Дауна та іншими генетичними особливостями та їх сім'ям (у сфері медицини, освіти), їх соціальна адаптація та реалізація права на повноцінне життя. Нині ВБО «Даун Синдром» об'єднує понад 520 сімей з усіх куточків України.

 

2 вересня 2010 відкрито Центр раннього розвитку для дітей із синдромом Дауна, можливостями якого вже користуються понад 480 сімей з усіх куточків України. Програми Центру для сімей безкоштовні.

1 вересня 2011 відкритий перший клас «Радість» проекту Перспектива 21/3 для дітей з синдромом Дауна та іншими особливостями, сьогодні діють 2 класи, в яких навчаються 13 дітей. Спільно з інститутом спеціальної педагогіки АПН України розробляється експериментальна шкільна програма, яка дозволить, враховуючи особливості учнів ефективно підготувати їх до дорослого життя, ґрунтуючись на провідному європейському досвіді.

Тел. ВБО «Даун Синдром» (044)5409609

info@downsyndrome.org.uaАТ «УкрСиббанк» (www.ukrsibbank.com) – зареєстрований 18 червня 1990 року. Банк має банківську ліцензію №75 та Генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій № 75, видані НБУ 05.10.2011 року. Станом на 01.03.2013 р.: чисті активи - 26,75 млрд грн., капітал - 2,63 млрд грн., кредитно-інвестиційний портфель складає 16,79 млрд грн., кошти корпоративних клієнтів - 10,65 млрд грн., кошти фізичних осіб - 10,51 млрд грн. Регіональна мережа нараховує 650 відділень по всій території України, банкоматна мережа – понад 1600 АТМ – третя за розміром в країні. Понад 84,99% акцій УкрСиббанку належить BNP Paribas Group, 15% акцій - ЄБРР. Аудитори банку - міжнародна компанія ТОВ АФ «PriceWaterhouseCoopers (Аудит)» та аудиторська фірма ТОВ «АФ «Саус Стар».

BNP Paribas (www.bnpparibas.com) присутня в майже 80 країнах світу і нараховує біля 200 000 співробітників, 150 000 з яких працюють у країнах Європи. BNP Paribas займає ключові позиції у трьох основних напрямках діяльності: Роздрібні банківські послуги, інвестиційні рішення, корпоративні та інвестиційні банківські послуги. У сфері роздрібних банківських послуг Група має 4 внутрішніх ринки: Бельгія, Франція, Італія та Люксембург. Банк розвиває інтегровану бізнес модель роздрібного бізнесу в Східній Європі, країнах Середземноморського басейну, Туреччини, а також має велику мережу банківських відділень на заході США. У сфері корпоративних та інвестиційних банківських послуг та інвестиційних рішень BNP Paribas також займає провідні позиції в Європі, має міцне положення на ринках Південної та Північної Америки, а також стійкий динамічний бізнес в Азії.


Прес-служба УкрСиббанку: +38 044 201 22 71
Вікторія Томін Viktorya.Tomin@ukrsibbank.com
Ольга Буряк Olga.Buriak@ukrsibbank.com