Понад 220 тис. грн. зібрали українці для дітей із Синдромом Дауна


10.04.2012

227 871 грн. - таку суму вдалося зібрати в результаті третього етапу благодійного проекту «Срібна монетка», який вже третій рік поспіль спільно проводять УкрСиббанк BNP Paribas Group та Всеукраїнська благодійна організація (ВБО) «Даун Синдром». Протягом двох місяців, з 1 лютого по 1 квітня, кожен бажаючий міг внести будь-яку суму пожертв на спеціальні бокси в усіх відділеннях УкрСиббанку.В цілому, за три роки проекту зібрано понад 580 тис. грн.

 

«Завдяки проекту «Срібна монетка» українські діти з синдромом Дауна зможуть отримати доступ до найсучасніших програм навчання, в тому числі рахунку та жестової мови. На зібрані протягом акції кошти ми організуємо для батьків та педагогів спеціальні семінари і тренінги. Також ми зможемо надрукувати методичні посібники, які допоможуть батькам і фахівцям у заняттях з малюками. Наприклад, у дітей з синдромом Дауна є складнощі із засвоєнням абстрактних понять (а арифметичні приклади, як правило, саме такі). Тому для успішного знайомства з математикою символи треба «упредметнити». Необхідний спеціальний підхід, адаптована для таких дітей методика», - говорить Сергій Кур'янов, президент батьківської організації ВБО «Даун Синдром».

 

Цьогоріч кошти спрямують на спеціальні семінари, які протягом 2012-2013 років будуть проведені в кількох регіонах України фахівцями ВБО «Даун Синдром» та міжнародними експертами з Росії, Англії, Швеції. На даний момент плануються семінари для дітей з синдромом Дауна за наступними темами:

• Особливості раннього розвитку та формування базових умінь;

• Розвиток мови та навичок спілкування;

• Розвиток пізнавальної діяльності;

• Аналіз проявів поведінки дітей. Корекція відхилень у поведінці;

• Використання методики «Нумікон» у навчанні математики;

• Жести, як інструмент комунікації та розвитку мовлення.


Про необхідність спеціальних семінарів твердять і батьки дітей з синдромом Дауна: «Вже зараз ми самостійно вміємо рахувати до 10, цьому ми навчилися в домашніх умовах, по дитячих книжках з картинками. Дуже допомогли у розвитку мовних навичок наші заняття по методиці «Дивись і вчись». Але щоб перейти на більш серйозний рівень, не вистачає спеціальних знань про методики занять з такими дітьми. Адже наші малюки незвичайні і традиційні програми в таких випадках не є дієвими», - розповідає Вікторія Степанян, мама 4-річного Арама із Запоріжжя.

 

«Вже третій рік поспіль ми збираємо значні суми. Це свідчить, що завдяки проекту ми не тільки допомагаємо вирішити проблеми цих сонячних діток. Більш важливо, що ми змінюємо ставлення громадськості до людей з синдромом Дауна. А отже все більше небайдужих відгукуються на заклик - говорить Заступник Голови Правління УкрСиббанку BNP Paribas Group Костянтин Лежнін. - Для нас вкрай важливо, що проект «Срібна монетка» дає реальні позитивні результати. Сім'ї з малюками з синдромом Дауна вже другий рік поспіль можуть приходити в облаштований Центр раннього розвитку і безкоштовно отримувати консультації та рекомендації. Свої плоди дає і надрукована у минулому році програма «Дивись і вчись». Впевнені, навчальні семінари, на які ми збирали кошти цього року, також підуть на користь розвитку цих діток».

 

Нагадаємо, всі благодійні внески першого етапу проекту були спрямовані на облаштування єдиного в Україні Центру раннього розвитку для дітей з синдромом Дауна. Послугами Центру сьогодні користуються понад 350-ти сімей з усіх куточків країни, а його програми для всіх безкоштовні. У другому етапі за зібрані кошти були надруковані спеціальні навчальні програми «Дивись і вчись» для дітей з синдромом Дауна.


 


Для довідки:

 

За офіційною статистикою в Україні щороку народжується понад 430 дітей з синдромом Дауна. Ймовірність народження такої дитини не залежить від здоров'я або способу життя батьків. Усі малюки можуть стати повноцінними членами суспільства за наявності необхідної психолого-педагогічної та медичної підтримки. У світі вже давно існує добре розроблена модель супроводу таких дітей та їх сімей. В Україні поки відсутня будь-яка системна модель підтримки та професійної допомоги людям з синдромом Дауна та їх сім'ям. Такий стан речей призводить до відмов від дітей у пологових будинках (2008 року у будинках дитини зареєстровано 263, а 2009 року 253 дитини з синдромом Дауна). Медики та педагоги найчастіше керуються застарілими та поверхневими відомостями.

 

ВБО «Даун Синдром» (www.downsyndrome.org.ua) заснована 2003 року батьками дітей з синдромом Дауна. Місія організації - надання допомоги людям з синдромом Дауна та іншими генетичними особливостями та їх сім'ям (у сфері медицини, освіти), їх соціальна адаптація та реалізація права на повноцінне життя. Наразі ВБО «Даун Синдром» об'єднує понад 520 сімей з усіх куточків України. 2 вересня 2010 року відкрито Центр раннього розвитку для дітей з синдромом Дауна, можливостями якого вже користуються понад  350 сімей з усіх куточків України. Програми Центру для сімей безкоштовні.

 

Прес-служба ВБО «Даун Синдром»:

Наталя Красненкова моб. 067-465-54-26, krasnenkova@downsyndrome.org.ua


АТ «УкрСиббанк» (www.ukrsibbank.com) – зареєстрований 18 червня 1990 року. Банк має банківську ліцензію №75 та Генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій № 75, видані НБУ 05.10.2011 року. Станом на 01.03.2012 р.: чисті активи - 32,81 млрд грн., капітал - 1,28 млрд грн., кредитно-інвестиційний портфель складає 19,81 млрд грн., кошти корпоративних клієнтів - 12,71 млрд грн., кошти фізичних осіб - 11,09 млрд грн. Регіональна мережа нараховує 700 відділень по всій території України, банкоматна мережа – понад 1600 АТМ – третя за розміром мережа в країні. Понад 84,99% акцій УкрСиббанку належить BNP Paribas Group, 15% акцій - ЄБРР. Аудитори банку - міжнародна компанія ТОВ АФ «PriceWaterhouseCoopers (Аудит)» та аудиторська фірма ТОВ «АФ «Саус Стар».

BNP Paribas (www.bnpparibas.com) присутня в 80 країнах світу і нараховує понад 200 000 співробітників, 150 000 з яких працюють у країнах Європи. BNP Paribas займає ключові позиції у трьох основних напрямках діяльності: Роздрібні банківські послуги, інвестиційні рішення, корпоративні та інвестиційні банківські послуги. У сфері роздрібних банківських послуг Група має 4 внутрішніх ринки: Бельгія, Франція, Італія та Люксембург. Банк розвиває інтегровану бізнес модель роздрібного бізнесу в Східній Європі, країнах Середземноморського басейну, Туреччини, а також має велику мережу банківських відділень на заході США. У сфері корпоративних та інвестиційних банківських послуг та інвестиційних рішень BNP Paribas також займає провідні позиції в Європі, має міцне положення на ринках Південної та Північної Америки, а також стійкий динамічний бізнес в Азії.
BNP Paribas має один з найвищих рейтингів у світі «AA-» за версією міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's
 


Прес-служба УкрСиббанку: +38 044 201 22 71
Вікторія Томін Viktorya.Tomin@ukrsibbank.com
Ольга Буряк Olga.Buriak@ukrsibbank.com