Рукописи не горять: до музею Булгакова у Києві повернувся унікальний архів


17.05.2012
usb_vert0.jpg

 

У травні 2012 року спільними зусиллями співробітників літературно-меморіального музею М.А. Булгакова та УкрСиббанк Private Banking у будинок під номером 13 на Андріївському узвозі повернувся унікальний архів справжніх булгаковських листів і фотографій з автографами, що належав сестрі письменника Надії та її дочці Олені Земській. На честь дня народження Михайла Булгакова музей і банк дарують рідному місту великого Майстра цю колекцію.

 

«Обсяг архіву значний і являє собою особливу цінність для дослідників, поціновувачів творчості письменника і відвідувачів музею. Колекція складається з оригіналів листів Михайла Булгакова, фотографій з автографами і одного з перших видань роману «Біла гвардія» з автографом письменника. Таке поповнення колекції - дуже важлива подія, адже ніколи раніше у нас не було листів Булгакова, а зараз у київському музеї знаходиться цілий архів. Особливий внесок у поповнення колекції зробила старший науковий співробітник музею Тетяна Рогозовська», - каже Людмила Губіанурі, Директор літературно-меморіального музею М.А. Булгакова.

 

Спочатку оригінальних експонатів у музеї було дуже мало - всього 47 (колекція першого директора музею Анатолія Кончаковського), але за 20 років архів збільшився у 10 разів - до 500 меморій. Сьогодні шанувальників Булгакова музей порадує багатою колекцією оригіналів. Однак зібрані вони неймовірними зусиллями.

 

«Світове визнання Михайла Булгакова робить будь-який предмет, що має відношення до письменника, досить дорогим. До того ж, останні 18 років питання закупівлі експонатів і поповнення колекції трималося виключно на ентузіазмі співробітників музею, підтримці друзів і меценатів. Інструментом для досягнення цього з 2006 року слугує «Фонд сприяння музею М.А. Булгакова». Перераховуючи кошти у Фонд, меценати допомагають нам ремонтувати будинок, утримувати його у належному стані, підтримувати проекти та поповнювати колекцію», - розповідає Ірина Воробйова, Голова Правління Фонду сприяння музею М. А. Булгакова.

 

Незмінним партнером дому-музею ось вже кілька років є УкрСиббанк BNP Paribas Group. За допомогою банку 13 числа кожного місяця проводяться "Журфікси" - музичні вечори, був відремонтований внутрішній двір музею, а у минулому році до 120-річчя від дня народження письменника було опубліковано захоплююче видання «Михаил Булгаков. Киевское эхо».

 

«У цьому році відбувся грандіозний проект, про який музей і банк мріяли дуже давно, - у дім повернувся унікальний архів Булгакова. Важливо, що цей меценатський проект проходить під патронатом клієнтів Private Banking. Все частіше заможні персони в Україні приділяють увагу збереженню культурної спадщини», - каже Олексій Александров, начальник департаменту персональних банківських послуг УкрСиббанку BNP Paribas Group.

 

Якщо Ви бажаєте приєднатися до всеукраїнської ініціативи відродження булгаковської скарбниці, скористайтеся наступними реквізитами: «Фонд сприяння музею М. Булгакова», рахунок № 26002287163400 в АТ «УкрСиббанк», МФО 351005, ЄДРПОУ 26384334.

 

Соціальні проекти > Музей Михайла Булгакова

 

Для довідки:

 

Літературно-меморіальний музей Михайла Булгакова (www.bulgakov.org.ua) був відкритий на його батьківщині у Києві в 1989 році. Музей розташований у домі, добре відомому читачам за романом «Біла гвардія». Своїх героїв Турбіних Булгаков «поселив» там, де жив сам з 1906 по 1919 роки - в будинку № 13 на Андріївському узвозі.

 

АТ «УкрСиббанк» (www.ukrsibbank.com) – зареєстрований 18 червня 1990 року. Банк має банківську ліцензію №75 та Генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій № 75, видані НБУ 05.10.2011 року. Станом на 01.05.2012 р.: чисті активи - 29,32 млрд грн., капітал - 1,23 млрд грн., кредитно-інвестиційний портфель складає 18,53 млрд грн., кошти корпоративних клієнтів - 9,99 млрд грн., кошти фізичних осіб - 11,23 млрд грн. Регіональна мережа нараховує 650 відділень по всій території України, банкоматна мережа – понад 1700 АТМ – третя за розміром мережа в країні. Понад 84,99% акцій УкрСиббанку належить BNP Paribas Group, 15% акцій - ЄБРР. Аудитори банку - міжнародна компанія ТОВ АФ «PriceWaterhouseCoopers (Аудит)» та аудиторська фірма ТОВ «АФ «Саус Стар».

BNP Paribas (www.bnpparibas.com) присутня в 79 країнах світу і нараховує понад 190 000 співробітників, 150 000 з яких працюють у країнах Європи. BNP Paribas займає ключові позиції у трьох основних напрямках діяльності: Роздрібні банківські послуги, інвестиційні рішення, корпоративні та інвестиційні банківські послуги. У сфері роздрібних банківських послуг Група має 4 внутрішніх ринки: Бельгія, Франція, Італія та Люксембург. Банк розвиває інтегровану бізнес модель роздрібного бізнесу в Східній Європі, країнах Середземноморського басейну, Туреччини, а також має велику мережу банківських відділень на заході США. У сфері корпоративних та інвестиційних банківських послуг та інвестиційних рішень BNP Paribas також займає провідні позиції в Європі, має міцне положення на ринках Південної та Північної Америки, а також стійкий динамічний бізнес в Азії.


Прес-служба УкрСиббанку: +38 044 201 22 71
Вікторія Томін Viktorya.Tomin@ukrsibbank.com
Ольга Буряк Olga.Buriak@ukrsibbank.com