У 2014 році «Срібна монетка» від УкрСиббанку зібрала понад 300 тис. грн.


29.05.2014

За результатами п’ятого етапу благодійного проекту «Срібна монетка», який реалізовує Всеукраїнська благодійна організація (ВБО) «Даун Синдром» за підтримки УкрСиббанку BNP Paribas Group, вдалось зібрати 308 589,08 грн. За п’ять років акції УкрСиббанк зібрав понад 1 млн. грн.

 

Всі кошти будуть направлені на допомогу сім’ям з дітьми з синдромом Дауна: на психологічні консультації, у тому числі онлайн, терапевтичні батьківські групи, розробку та друк буклетів для пологових будинків, перинатальних центрів та жіночих консультацій, а також на регіональні навчальні семінари для батьків та спеціалістів.

 

«Банк вже п’ятий рік підтримує акцію «Срібна монетка», і нам приємно бачити реальні позитивні результати. За цей час нам вдалося зібрати близько 1,055 млн. грн. Цього року ми зібрали максимальну суму – понад 300 тис. грн. При цьому, наша головна мета – не просто зібрати кошти. УкрСиббанк як частина європейської міжнародної фінансової групи намагається змінити ставлення суспільства до дітей з синдромом Дауна – зламати застарілий стереотип про обмеженість таких дітей», - каже заступник голови правління УкрСиббанку BNP Paribas Group Костянтин Лежнін.

 

Благодійна акція проходила з 17 лютого. Кожен міг підтримати проект та пожертвувати будь-яку суму, навіть копійки. В усіх відділеннях банку були встановлені бокси для збору грошей. Щотижня всі зібрані кошти зараховувались на рахунок ВБО «Даун Синдром». Перерахувати їх можна було також через касу на користь ВБО «Даун Синдром» р/р 26007265663400 МФО 351005 АТ "УкрСиббанк". Також кожен бажаючий міг за п’ять гривень отримати у співробітника банку спеціальну наліпку та приклеїти її на спеціальний плакат із сонечком – символом людей з синдромом Дауна. Крім того, зробити свій внесок до скарбнички добрих справ можна було, замовивши платіжну картку «Срібна монетка». Банк із власних коштів перераховує 1% від суми покупок, зроблених із використанням картки, на рахунок ВБО «Даун Синдром».

 

 

«Вже сьогодні саме завдяки нашій підтримці сім’ї з «сонячними» дітьми можуть отримати кваліфіковану консультацію, займатися за спеціальними книжками та відвідувати семінари. І найголовніше – суспільство поступово переглядає життєві цінності та підтримує дітей з синдромом Дауна», - додав Костянтин Лежнін.

 

Перший етап благодійного проекту «Срібна монетка» пройшов у 2010 році. Головна ідея акції відобразилась у слогані «Для тебе дрібні гроші, для мене майбутнє». Монетки – незмінні мешканці наших гаманців. Вони, як правило, не приносять особливої користі. 1, 5, 25 або навіть 50 копійок відчутно не впливають на кишеню. В той же час, ці дрібні гроші дуже важливі для тих, хто їх потребує. Зібрані тисячі дрібних монет можуть стати реальною допомогою для дітей з синдромом Дауна. За підсумками акції був облаштований перший спеціалізований Центр раннього розвитку для дітей з синдромом Дауна. Сьогодні це єдиний такий центр, можливостями якого користуються понад 590 сімей з усіх куточків України, а усі програми для дітей безкоштовні. Наступним етапом стали друк та розповсюдження спеціальних програм з розвитку мовлення та навчання читанню «See and Learn» («Дивись та вчись»). У 2012 році у п’яти областях пройшли спеціальні навчальні семінари для вихователів дитсадків, вчителів початкових класів та їх асистентів, корекційних педагогів, логопедів, психологів та батьків дітей з синдромом Дауна. Завдяки «Срібній монетці» в Україні була представлена інноваційна система навчання основам математики «Нумікон». У 2013 році зібрані під час акції кошти були направлені на комплексну діагностику та консультації дітей з синдромом Дауна та їх батьків з усіх регіонів України, друк рекомендацій для родин, а також на проведення програм Центру раннього розвитку ВБО «Даун Синдром».

 

Соціальні проекти > Срібна монетка

 

 

Для довідки:

Щорічно в Україні народжується близько 450 дітей з синдромом Дауна. Поява такого малюка не залежить від способу життя, здоров’я та національності батьків. Через помилкові уявлення про можливості «сонячних» дітей дуже часто батьки відмовляються від них ще у пологовому будинку. «Зайва» хромосома здатна назавжди змінити життя батьків незвичайної дитини. Сім’ї, в яких народжуються такі малюки, постають перед проблемою відсутності достатньої інформації та запереченням суспільства. Через генетичну випадковість часто руйнуються сім’ї, і матері самотужки приймають на себе ворожість оточення. Разом з тим, своєчасна психологічна підтримка може вберегти батьків від розлучення, а багатьох дітей – від дитячого будинку. Приділяючи належну увагу таким малюкам, можна значно вплинути на їх розвиток. Завдяки спеціальним програмам, відставання в інтелектуальному та фізичному розвитку зводиться до мінімуму. Діти, що зростають у сім’ях, можуть ходити до школи, здобути професію, працювати, займатись творчістю та стати повноцінними членами суспільства.

 

Всеукраїнська благодійна організація «Даун Синдром» (www.downsyndrome.org.ua) заснована у 2003 році батьками дітей з синдромом Дауна. Місія організації – поліпшення якості життя та створення нового майбутнього для людей з СД в Україні. В даний час ВБО «Даун Синдром» об'єднує понад 520 сімей з усіх куточків України.

2 листопада 2010 відкрито Центр раннього розвитку для дітей із синдромом Дауна, можливостями якого вже користуються більше 590-та сімей з усіх куточків України. Програми Центру для сімей безкоштовні.

1 вересня 2011 відкрито перший клас «Радість» проекту Перспектива 21/3 для дітей з синдромом Дауна та іншими особливостями, сьогодні діють вже 3 класи. Спільно з інститутом спеціальної педагогіки АПН України розробляється заснована на передовому європейському досвіді експериментальна шкільна програма, яка дозволить, враховуючи особливості учнів, повноцінно підготувати їх до дорослого життя.

 

Тел. ВБО «Даун Синдром»: (044) 540 96 09

info@downsyndrome.org.ua  

 

АТ «УкрСиббанк» (www.ukrsibbank.com) – зареєстрований 18 червня 1990 року. Банк має банківську ліцензію №75 та Генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій № 75, видані НБУ 05.10.2011 року. Станом на 30.04.2014 року: чисті активи: 23,990 млрд грн, капітал: 2,375 млрд грн, кредитно-інвестиційний портфель складає 16,635 млрд грн, кошти корпоративних клієнтів: 7,926 млрд грн, кошти фізичних осіб: 8,461 млрд грн. Регіональна мережа нараховує близько 500 відділень по всій Україні, банкоматна мережа – понад 1300 АТМ. Понад 84,99% акцій УкрСиббанку належить BNP Paribas Group, 15% акцій - ЄБРР.


BNP Paribas (www.bnpparibas.com) присутня в майже 80 країнах світу і нараховує близько 190 000 співробітників. BNP Paribas посідає ключові позиції у трьох основних напрямках діяльності: роздрібні банківські послуги, інвестиційні рішення, корпоративні та інвестиційні банківські послуги. У сфері роздрібних банківських послуг Група має 4 внутрішніх ринки: Бельгія, Франція, Італія та Люксембург. Банк розвиває інтегровану бізнес-модель роздрібного бізнесу в Східній Європі, країнах Середземноморського басейну, Туреччині, а також має велику мережу банківських відділень на заході США. У сфері корпоративних та інвестиційних банківських послуг та інвестиційних рішень BNP Paribas також посідає провідні позиції в Європі, має міцний стан на ринках Південної та Північної Америки, а також стійкий динамічний бізнес в Азії.


Прес-служба УкрСиббанку: +38 044 201 22 71

 

Тетяна Шикерява tetiana.shykeriava@ukrsibbank.com

Олександр Шевченко oleksandr.shevchenko@ukrsibbank.com