UKRSIBBANK BNP Paribas Group у житті театру імені Івана Франка


28.11.2017


За підтримки UKRSIBBANK BNP Paribas Group у листопаді в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка уперше була поставлена вистава «Розбитий глек» німецького драматурга Генріха фон Клейста, де головну роль зіграв народний артист України Остап Ступка.


Ця вистава - філософська комедія–притча, своєрідна любовно-детективна колізія з виром інтриг, де головний герой -  суддя опинився в незвичній ситуації і змушений вести процес сам проти себе,  стала відкриттям культурного простору.


"Ми щасливі від того, що є першовідкривачами цієї п’єси. Її ніколи не ставили в Україні, за винятком 1905 року у Львові. Ми дякуємо UKRSIBBANK BNP Paribas Group, що підтримали мою ідею поділитися цим шедевром з нашою публікою», – сказав під час прес-конференції Остап Ступка.


Уперше п’єса була перекладена 1903 році Іваном Франком, якій дуже шанував творчість Клейста. В його версії вона називалася “Розбитий дзбанок”. У 1905 році Львівський театр представив її публіці, але п’єса не мала успіху. На жаль, рукопис перекладу не зберігся. З того часу цей твір був фактично забутим.


Ідея поставити  "Розбитий глек" Генрiха фон Клейста крутилася давно у  повітрі, додав Остап Ступка.  На його прохання класик сучасної української літератури Юрій Андрухович зробив переклад. І вже до кінця цього року за підтримку UKRSIBBANK планується видання книжки у видавництві А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га.


«Ми переконані, що відновивши життя забутого твору, ми зможемо краще зрозуміти власний культурний спадок – творчість Івана Франка— зауважила начальник служби бренду та комунікацій UKRSIBBANK BNP PARIBAS GROUP Яніна Ольховська. — Нам приємно бути частиною позитивних змін в українській культурі».


Тим часом, навіть прискіпливі критики у захваті від вистави. У цьому році актори двічі планують вийти на сцену, щоб повторити шалений успіх вистави «Розбитий глек».