УкрСиббанк адаптує структуру капіталу


13.07.2012

На початку 2010 року в УкрСиббанку був розроблений новий план реорганізації бізнесу та операційної діяльності, а також реструктуризації балансу банку. Виконання плану йде успішно і згідно з наміченим графіком.

 

Підтримуючи цей план і діючи у рамках розвитку діяльності банку, акціонери УкрСиббанку двічі збільшили капітал банку: у кінці 2010 року, а також у 2012 році. Останнє збільшення капіталу в розмірі 1360 млн грн. було зареєстровано 19 червня 2012 року.

 

Для приведення структури статутного капіталу у відповідність з вимогами до загального регулятивного капіталу 12 липня 2012 року на Загальних зборах акціонерів було прийнято рішення про зменшення номінальної вартості акцій УкрСиббанку до 0,01 грн. за акцію і відповідно про зменшення статутного капіталу банку. В результаті зменшення номінальної вартості акцій отримана різниця буде збережена як частина регулятивного капіталу 1 рівня, який, таким чином, залишиться незмінним. Іншими словами, інвестовані акціонерами кошти залишаться в регулятивному капіталі банку.

 

Вищезазначена реструктуризація статутного капіталу здійснюється за всебічної підтримки основних акціонерів УкрСиббанку - BNP Paribas і ЄБРР. Зменшення номінальної вартості акції буде виконано відповідно до правил ведення фінансового обліку в Україні. Нова структура капіталу банку, утворена в результаті даної бухгалтерської операції, повною мірою відповіє регулятивним вимогам Національного банку України (НБУ). Зменшення номінальної вартості акцій жодним чином не вплине на кредитоспроможність банку, його поточну діяльність на українському ринку, а також довгострокові плани розвитку.

 

 

Для довідки:

АТ «УкрСиббанк» (www.ukrsibbank.com) – зареєстрований 18 червня 1990 року. Банк має банківську ліцензію №75 та Генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій № 75, видані НБУ 05.10.2011 року. Станом на 01.06.2012 р.: чисті активи - 29,37 млрд грн., капітал - 1,25 млрд грн., кредитно-інвестиційний портфель складає 18,20 млрд грн., кошти корпоративних клієнтів - 9,90 млрд грн., кошти фізичних осіб - 11,05 млрд грн. Регіональна мережа нараховує 650 відділень по всій території України, банкоматна мережа – понад 1700 АТМ – третя за розміром мережа в країні. Понад 84,99% акцій УкрСиббанку належить BNP Paribas Group, 15% акцій - ЄБРР. Аудитори банку - міжнародна компанія ТОВ АФ «PriceWaterhouseCoopers (Аудит)» та аудиторська фірма ТОВ «АФ «Саус Стар».

BNP Paribas (www.bnpparibas.com) присутня в майже 80 країнах світу і нараховує біля 200 000 співробітників, 150 000 з яких працюють у країнах Європи. BNP Paribas займає ключові позиції у трьох основних напрямках діяльності: Роздрібні банківські послуги, інвестиційні рішення, корпоративні та інвестиційні банківські послуги. У сфері роздрібних банківських послуг Група має 4 внутрішніх ринки: Бельгія, Франція, Італія та Люксембург. Банк розвиває інтегровану бізнес модель роздрібного бізнесу в Східній Європі, країнах Середземноморського басейну, Туреччини, а також має велику мережу банківських відділень на заході США. У сфері корпоративних та інвестиційних банківських послуг та інвестиційних рішень BNP Paribas також займає провідні позиції в Європі, має міцне положення на ринках Південної та Північної Америки, а також стійкий динамічний бізнес в Азії.


Прес-служба УкрСиббанку: +38 044 201 22 71
Вікторія Томін Viktorya.Tomin@ukrsibbank.com
Ольга Буряк Olga.Buriak@ukrsibbank.com