За перші два тижні благодійний проект «Срібна монетка» зібрав 41 760 гривень на навчання дітей читанню й мовленню


12.05.2011

За перші два тижні благодійний проект «Срібна монетка» зібрав 41760 грн 51 коп. До організаторів спільної акції УкрСиббанку BNP Paribas Group та Всеукраїнської благодійної організації (ВБО) «Даун Синдром» приєдналися 13 загальноосвітніх шкіл, 2 університети, 1 драматичний театр, 10 приватних компаній, 1 дитячий садок і 1 реабілітаційний центр. Там розміщені матеріали акції, проведені міні-лекції про потреби дітей з синдромом Дауна. Кожна організація прагне допомогти як може: хтось розміщує бокси для збору пожертв у своїх закладах, а хтось, як, наприклад, учні київської школи №61 з поглибленим вивченням інформаційних технологій організували збір макулатури на користь проекту.

 

Нагадаємо, що з 26 квітня по 1 липня по всій Україні проходить другий етап благодійного проекту «Срібна монетка». Проект реалізує ВБО «Даун Синдром» за підтримки УкрСиббанку BNP Paribas Group.

 

У відділеннях банку по всій Україні встановлені бокси для збору коштів на спеціальні освітні програми з розвитку мовлення та навчання читанню дітей з синдромом Дауна. Кожен може відгукнутися і пожертвувати будь-яку суму, навіть копійки. Для цього слід покласти монетки або купюри в бокси до 1 липня, або перерахувати кошти на рахунок ВБО «Даун Синдром». Щотижня всі зібрані кошти зараховуються на рахунок «Даун Синдром».

 

«Наші діти, також як і інші маленькі українці, мають право на освіту, але для цього необхідні спеціальні методики. У школах і дитсадках не знають, як ефективно навчити дітей з синдромом Дауна говорити і читати, не знають цього і батьки. Хоча в усьому світі існують спеціальні програми, які допомагають нашим дітям оволодіти мовою і читанням, - говорить Сергій Кур'янов, президент Всеукраїнської благодійної організації «Даун Синдром», батько 7-річного Іллюші з синдромом Дауна. - На жаль, в нашій країні таких програм немає. Тому ми, як громадська батьківська організація, взяли на себе цю місію».

 

«Дуже важливо починати індивідуальну роботу з такими дітьми з перших днів життя, задовго до того, як їх однолітки сядуть за буквар. Тільки тоді діти з синдромом Дауна зможуть ефективно навчатися, здобувати професію, а в майбутньому і працювати», - додала директор з програм Центру раннього розвитку ВБО« Даун Синдром» Тетяна Михайленко.  

 

Програма містить розроблений з урахуванням особливостей навчання дітей з синдромом Дауна курс занять з розвитку мови, пам'яті, читання і рахування. Використання програми допоможе таким дітям розвинути свій потенціал, відвідувати звичайний дитячий садок, навчатися в школі, дружити з однолітками і надалі стати повноправними членами суспільства.

 

«Твоя монетка - для мене майбутнє» - девіз першого етапу «Срібної монетки», який пройшов у Києві минулого року. Успіх 2010 зміцнив організаторів в намірі зробити її щорічною, тоді було зібрано трохи більше 60 тисяч гривень.

 

«Якщо ми і далі продовжимо проект з таким позитивним стартом, нам вдасться допомогти дітям з синдромом Дауна навчитися говорити і читати. Підтримайте проект, розкажіть друзям про «Срібну монетку» і надихніть  їх на участь. Для цього достатньо покласти монетки або купюри в бокси або перерахувати кошти на рахунок ВБО «Даун Синдром», - підсумував Франсуа Бенароя, Заступник Голови Правління УкрСиббанку BNP Paribas Group.

 


Соціальні проекти >  Срібна монетка

Для довідки:

За офіційною статистикою в Україні щорічно народжується понад 400 дітей із синдромом Дауна. Імовірність народження такої дитини не залежить від здоров'я або способу життя його батьків.

Всі вони можуть стати повноцінними членами суспільства за наявності необхідної психолого-педагогічної та медичної підтримки. У світі вже давно існує добре розроблена модель супроводу таких дітей та їх сімей. В Україні поки відсутня будь-яка системна модель підтримки та професійної допомоги людям із синдромом Дауна та їх сім'ям. Такий стан речей призводить до відмов від дітей у пологових будинках (у 2008 році в будинках дитини зареєстровано 263, а в 2009 році 253 дитини із синдромом Дауна). Медики та педагоги найчастіше керуються застарілими і поверхневими відомостями. За офіційною статистикою в Україні щорічно народжується понад 400 дітей із синдромом Дауна. Імовірність народження такої дитини не залежить від здоров'я або способу життя його батьків.

Всеукраїнська благодійна організація «Даун Синдром» (www.downsyndrome.org.ua) заснована в 2003 році батьками дітей із синдромом Дауна. Місія організації - надання допомоги людям із синдромом Дауна та іншими генетичними особливостями та їх сім'ям (у сфері медицини, освіти), їх соціальна адаптація та реалізація права на повноцінне життя. Наразі ВБО «Даун Синдром» об'єднують понад 520 сімей з усіх куточків України.

2 листопада 2010 року відкрито Центр раннього розвитку для дітей із синдромом Дауна, послугами якого вже користуються більше 250-ти сімей з усіх куточків України. Програми Центру для сімей безкоштовні.

 

За довідковою інформацією звертайтесь:

Римар Аліни (пресс-секретарь ВБО «Даун Синдром») (044) 540 96 09; rimar@downsyndrome.org.ua

Наталії Красненкової (067) 465 54 26, krasnenkova@downsyndrome.org.ua

 


АТ «УкрСиббанк» (www.ukrsibbank.com) – зареєстрований 18 червня 1990 року. Банк має повну ліцензію НБУ № 75 від 28 грудня 2009 року на здійснення банківських операцій.  Станом на 01.04.2011 р.: чисті активи - 46,86 млрд грн., капітал - 4,86 млрд грн., кредитно-інвестиційний портфель складає 33,31 млрд грн., кошти корпоративних клієнтів - 12,07 млрд грн., кошти фізичних осіб - 12,48 млрд грн. Регіональна мережа нараховує понад 700 відділень по всій території України, банкоматна мережа – 1658 АТМ – третя за розміром мережа в країні. Понад 99,99% акцій «УкрСиббанку» належить BNP Paribas Group. Аудитори банку - міжнародна компанія ТОВ АФ «PriceWaterhouseCoopers (Аудит)» та аудиторська фірма ТОВ «АФ «Саус Стар».
Пресслужба УкрСиббанку: +38 044 201 22 71
Тетяна Шикерява T_shikerjavaja@ukrsibbank.com
Вікторія Томін Viktorya.Tomin@ukrsibbank.com
Ольга Буряк Olga.Buriak@ukrsibbank.com