За перший місяць проект «Срібна монетка» зібрав 100 тисяч гривень. Кошти будуть направлені на програми раннього розвитку для дітей з синдромом Дауна


06.03.2012

100 тис. гривень зібрано за перший місяць благодійного проекту УкрСиббанку та Всеукраїнської благодійної організації (ВБО) «Даун Синдром» «Срібна монетка». Мета акції – збір коштів на програми для дітей з синдромом Дауна. Зокрема, на програми навчання малюків рахуванню та жестової мови.

 

«Приємно усвідомлювати, що твоя дитина потрібна не тільки тобі, що є люди, які небайдужі до чужого майбутнього і намагаються його змінити на краще. Зокрема допомагаючи нашому проекту «Срібна монетка» зібрати якомога більше коштів», - говорить мама 4-річної маленької одеситки Каті, Олена Волошина. Її дочка ходить на півдня у звичайний садок, уже знає всі букви, вимовляє і показує їх, дуже любить малювати і збирати пазли. «З моєю допомогою Катя без зусиль збирає картинки з 30 елементів», - захоплено ділитися мама. А ще Катя нещодавно стала на ковзани і разом з тренером вже робить перші «кроки» на льоду. «Але, незважаючи на всі успіхи, Катя має труднощі з розумінням чисел, для неї важко представляти і рахувати предмети, тому ми покладаємо великі надії на "Срібну монетку". Адже на зібрані гроші стане можливим проведення семінару з навчання методиці роботи з "Нумінкон" - спеціальною програмою для навчання математиці», - розповідає Олена Волошина.

 

«Ми раді, що українці відгукнулися на нашу ініціативу і сподіваємося, що й надалі проект «Срібна монетка» знайде відгук у серцях людей, - говорить Сергій Кур'янов, президент батьківської організації ВБО «Даун Синдром». - Усі благодійні внески будуть спрямовані на навчання малюків із синдромом Дауна. Це дасть їм шанс наблизитися до дітей, що розвиваються звичайно і стати повноцінними членами суспільства».

 

Проект «Срібна монетка» проходить третій рік поспіль. За перші два роки вдалося зібрати близько 350 тис. грн. Кошти були направлені на облаштування Центру раннього розвитку і друк спеціальних навчальних програми для дітей з синдромом Дауна. Навчання у Центрі та книги для дітей безкоштовні.

 

Третій етап проекту триватиме до 31 березня. Кожен бажаючий без зусиль може підтримати благодійний проект, внісши монетки або купюри у спеціальні бокси в будь-якому відділенні УкрСиббанку, або ж перерахувати кошти:

 

• он-лайн на сайті ВБО «Даун Синдром» за допомогою банківської платіжної карти http://downsyndrome.org.ua/sdelat-pozhertvovanie-online;

• через розрахунковий рахунок на користь ВБО «Даун Синдром» р/р 26007265663400 МФО 351005 АТ «УкрСиббанк».

 

«Щиро дякую клієнтам і співробітникам банку за активну участь у проекті. Адже наші благодійні внески, зібрані воєдино дають можливість цим дітям навчитися читати, говорити і рахувати. Це так необхідно для їхнього нормального життя, - розповів Костянтин Лежнін, Заступник Голови Правління УкрСиббанку BNP Paribas Group. - Зробіть крок на зустріч і внесіть гроші в бокси, розміщені у відділеннях банку, а натомість ви отримаєте сяючі дитячі посмішки».


 


Для довідки:

 

За офіційною статистикою в Україні щороку народжується понад 420 дітей з синдромом Дауна. Ймовірність народження такої дитини не залежить від здоров'я або способу життя батьків. Усі малюки можуть стати повноцінними членами суспільства за наявності необхідної психолого-педагогічної та медичної підтримки. У світі вже давно існує добре розроблена модель супроводу таких дітей та їх сімей. В Україні поки відсутня будь-яка системна модель підтримки та професійної допомоги людям з синдромом Дауна та їх сім'ям. Такий стан речей призводить до відмов від дітей у пологових будинках (2008 року у будинках дитини зареєстровано 263, а 2009 року 253 дитини з синдромом Дауна). Медики та педагоги найчастіше керуються застарілими та поверхневими відомостями.

 

ВБО «Даун Синдром» (www.downsyndrome.org.ua) заснована 2003 року батьками дітей з синдромом Дауна. Місія організації - надання допомоги людям з синдромом Дауна та іншими генетичними особливостями та їх сім'ям (у сфері медицини, освіти), їх соціальна адаптація та реалізація права на повноцінне життя. Наразі ВБО «Даун Синдром» об'єднує понад 520 сімей з усіх куточків України. 2 вересня 2010 року відкрито Центр раннього розвитку для дітей з синдромом Дауна, можливостями якого вже користуються понад  350 сімей з усіх куточків України. Програми Центру для сімей безкоштовні.

 

Прес-служба ВБО «Даун Синдром»:

Наталя Красненкова т. 067-465-54-26, krasnenkova@downsyndrome.org.ua

 

АТ «УкрСиббанк» (www.ukrsibbank.com) – зареєстрований 18 червня 1990 року. Банк має банківську ліцензію №75 та Генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій № 75, видані НБУ 05.10.2011 року. Станом на 01.02.2012 р.: чисті активи - 32,88 млрд грн., капітал - 1,27 млрд грн., кредитно-інвестиційний портфель складає 19,57 млрд грн., кошти корпоративних клієнтів - 13,64 млрд грн., кошти фізичних осіб - 11,09 млрд грн. Регіональна мережа нараховує 700 відділень по всій території України, банкоматна мережа – понад 1550 АТМ – третя за розміром мережа в країні. Понад 84,99% акцій УкрСиббанку належить BNP Paribas Group, 15% акцій - ЄБРР. Аудитори банку - міжнародна компанія ТОВ АФ «PriceWaterhouseCoopers (Аудит)» та аудиторська фірма ТОВ «АФ «Саус Стар».

BNP Paribas (www.bnpparibas.com) присутня в 80 країнах світу і нараховує понад 200 000 співробітників, 150 000 з яких працюють у країнах Європи. BNP Paribas займає ключові позиції у трьох основних напрямках діяльності: Роздрібні банківські послуги, інвестиційні рішення, корпоративні та інвестиційні банківські послуги. У сфері роздрібних банківських послуг Група має 4 внутрішніх ринки: Бельгія, Франція, Італія та Люксембург. Банк розвиває інтегровану бізнес модель роздрібного бізнесу в Східній Європі, країнах Середземноморського басейну, Туреччини, а також має велику мережу банківських відділень на заході США. У сфері корпоративних та інвестиційних банківських послуг та інвестиційних рішень BNP Paribas також займає провідні позиції в Європі, має міцне положення на ринках Південної та Північної Америки, а також стійкий динамічний бізнес в Азії.
BNP Paribas має один з найвищих рейтингів у світі «AA-» за версією міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's
 


Прес-служба УкрСиббанку: +38 044 201 22 71
Тетяна Шикерява T_shikerjavaja@ukrsibbank.com
Вікторія Томін Viktorya.Tomin@ukrsibbank.com
Ольга Буряк Olga.Buriak@ukrsibbank.com