Миттєва картка «NEW card»
Детальніше

Особливості розрахунків карткою на інтернет-сайтах

Оплата карткою на інтернет-сайті завжди відбувається в два етапи:

  • 1-й етап — в момент оплати карткою на рахунку блокується сума операції, але ця сума не є остаточною і може бути змінена під час 2-го етапу як в більшу, так і в меншу сторону. У виписці така операція відображається у блоці «Поточні блокування»

  • 2-й етап — фактичний розрахунок між всіма учасниками операції: продавцем; банком продавця; міжнародною платіжною системою; UKRSIBBANK; держателем картки. На цьому етапі розраховується остаточна сума операції та відбувається її списання з рахунку. З цього моменту операція відображається в блоці «Операції за платіжними картками»

Між першим і другим етапом може пройти від 2 до 30 календарних днів. Найчастіше 2-й етап відбувається протягом 5-7 днів з моменту покупки.

Сплата карткою в гривні (UAH) на іноземних інтернет-сайтах

Більшість сайтів автоматично визначає країну покупця і пропонує сплатити у відповідній валюті, тобто покупцям з України пропонується сплатити у гривні (UAH). Такі операції здійснюються за допомогою послуги миттєвої конвертації валюти (Dynamic Currency Conversion, або DCC). Але важливо пам’ятати, що оплата з миттєвою конвертацією вкрай не вигідна для покупця, оскільки відбувається потрійна конвертація:

  • Спочатку банк продавця конвертує суму покупки в UAH за власним курсом і при здійсненні оплати ця сума блокується на рахунку в UAH. Такий курс у більшості випадків значно гірший для клієнта, ніж курс платіжної системи або UKRSIBBANK. Для зменшення різниці в курсах, з 4 лютого 2015 року при проведенні операцій з використанням миттєвої конвертації валюти сума операції автоматично збільшується на коригуючий коефіцієнт

  • Далі заблокована сума в UAH знову конвертується в USD за курсом платіжної системи, оскільки розрахунки між UKRSIBBANK і платіжною системою відбуваються в USD

  • Отримана сума в USD виставляється платіжною системою до списання з рахунку. Банк конвертує цю суму в валюту рахунку за власним курсом (тобто, якщо валюта рахунку UAH, то USD знову конвертуються в UAH за курсом UKRSIBBANK). Ця остаточна сума списується з рахунку

Ці багаторазові конвертації спричиняють суттєву різницю між сумою, що відображається в інтернет-магазині при покупці, та фактичною сумою списання з рахунку.

Суму блокування, а також суму списання з карткового рахунку можна дізнатися з виписки по картковому рахунку в UKRSIB online!

Приклади популярних іноземних сайтів, що використовують технологію DCC: Google Adwords, PayPal, Wargaming, ua.nextdirect.com, сайти купівлі авіаквитків, оренди автомобілів та інші іноземні сайти, що пропонують вартість товарів чи послуг в UAH.

Додаткова інформація для тих, хто сплачує за авіаквитки в UAH

Звертаємо увагу, що більшість авіакомпаній для розрахунків користуються послугами іноземних банків і при цьому на сайтах при продажу квитків пропонують оплату у UAH. Розрахунок по таким операціям фактично відбувається в доларах США, тому наслідки сплати в UAH такі ж, як і для миттєвої конвертації.

Приклади авіакомпаній: Lufthansa, KLM, Aeroflot, Air France.

Як зменшити витрати при конвертації валют?

  • Найбільш вигідний варіант розрахунків буде у випадку, якщо валюта картки збігається з валютою покупки (USD або EUR)

  • Якщо при купівлі на іноземному сайті є можливість вибору валюти розрахунку — не обирайте UAH

  • Якщо іноземний сайт пропонує тільки UAH в якості валюти розрахунку за товари чи послуги — розраховуйтесь карткою в USD: у такому випадку втрати на конвертації будуть меншими

  • У разі оплати карткою в UAH з використанням миттєвої конвертації валюти необхідно бути готовим до того, що при списанні сума операції може бути вищою, ніж сума блокування

| 1.236 сек. | SQL -667 | 35.3MB