Миттєва картка «NEW card»
Детальніше

Для юридичних осіб та ФОП

Apple Pay UKRSIBBANK

Спеціальна пропозиція за операціями торговельного еквайрингу

Спеціальну пропозицію за операціями торговельного еквайрингу продовжено до кінця грудня 2023 року.

UKRSIBBANK BNP Paribas Group продовжує дію пропозиції «Підтримка еквайрингу» зі зниженою базовою комісією до кінця року.

В рамках пропозиції до 31 грудня 2023 року включно для клієнтів середнього та малого бізнесу буде діяти знижена базова комісія – 1,4 % від суми операції за проведення розрахунків платіжними картками MasterCard, Visa та ПРОСТІР через термінали.

Щоби скористатися пропозицією потрібно звернутися до особистого менеджера або до відділення банку, де допоможуть з оформленням послуги на умовах тарифного плану «Торговельний еквайринг СМБ» та відкриттям поточного рахунку у гривні.

UKRSIBBANK підтримує український малий та середній бізнес, сприяє його розвитку і створює сприятливі умови для підприємницької діяльності.

Хто може замовити послугу інтернет-еквайрингу

Щоб отримати доступ до послуги інтернет-еквайрингу, замовник має бути юридичною особою або фізичною особою-підприємцем, відкрити бізнес рахунок в UKRSIBBANK та створити мерчант-акаунт на Portmone. Запрошуємо до співпраці компанії, що мають сайт незабороненої законодавством тематики*:

  • розміщений на платному домені під єдиним доменним ім’ям і зареєстрований на власника бізнесу;

  • з актуальними цінами на товари чи послуги (в гривнях);

  • без реклами та лінків, що ведуть на інший ресурс;

  • на якому міститься повна юридична та контактна інформація про компанію чи підприємця, політика конфіденційності, договір оферти, умови оплати та доставлення, повернення товару та сплачених коштів тощо.

 

Додаткові переваги для клієнтів нашого сервісу:

1. Міжнародний рівень захисту даних карток за стандартом PCI DSS.

2. Блокувати гроші на рахунку своїх покупців/замовників на строк до тижня.

3. Виставляти до 100 рахунків одночасно, зокрема за допомогою мобільного або через email.

4. Здійснювати самостійне управління автоматичними платежами.

Скористайтеся слушною нагодою залучити нових клієнтів і підтримати активність української економіки спільно із сучасним технологічним рішенням від UKRSIBBANK та Portmone.

Реєструйте мерчант-акаунт за посиланням.

*До заборонених тематик належать, зокрема, продаж тютюнових виробів; реалізація БАДів; азартні ігри, лотереї, букмекерські послуги; криптовалюти; продаж зброї та контрафакту.

Імпортні валютні операції

Національний банк оновлює та уточнює валютні обмеження, необхідні для забезпечення макроекономічної стійкості України. Так, із 21 лютого 2024 року набрала чинності низка змін:

  1. Купівля валюти бізнесом для розрахунків у іноземній валюті
    Національний банк визначив, що для здійснення розрахунків у іноземній валюті підприємство має спочатку використовувати наявну в нього іноземну валюту, а далі, за необхідності, купувати її на валютному ринку України.
    Відтепер, для можливості купівлі валюти, клієнти зобов’язані підтвердити залишки в іноземній валюті на рахунках та виключення із загальної суми, передбачені Постановою НБУ 18 зі змінами, а також надати інформацію про незавершені валютні операції клієнта з банками на умовах «своп», за якими здійснено першу частину операції (з продажу клієнтом іноземної валюти банку).
    У разі наявності залишків в іноземній валюті, в будь-якому банку України, прохання надати лист згідно наступного формату. Інформація зазначається як еквівалент за офіційним курсом гривні до відповідних іноземних валют (UAH).
    У разі відсутності залишків в іноземній валюті на день купівлі валюти, прохання надати лист згідно наступного формату.
    Додатково, кожний лист має містити інформацію щодо наявності або відсутності угод на умовах «своп».Інформація надається станом на ранок дня, коли відбувається купівля іноземної валюти, як через систему відділеного доступу (UKRSIB business), так і на паперовому носії до обслуговуючого відділення.
  2. Валютний нагляд банків
    Національний банк визначив, що банки мають права завершити валютний нагляд за умови, якщо кошти від нерезидента надійшли з-за кордону в Україну в іноземній валюті. Натомість перекази в гривнях не будуть підставою для завершення валютного нагляду банком.

Згідно ПП НБУ № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» (зі змінами – згідно ПП НБУ № 142 від 07.07.2022), з 19.07.2022 для здійснення переказів за операціями з імпорту товарів на умовах попередньої оплати, прохання до кожної заявки на купівлю валюти або платежу (якщо за рахунок власних коштів), надавати реєстр — (через кнопку Завантажити), з зазначенням деталей операції, а саме:

  • деталі операції (№ та дату заявки або платежу);
  • вказувати за всіма товарами 4-значний цифровий код товарної групи за УКТЗЕД згідно із Законом України «Про Митний тариф України» для сплати за продукцію та опис роботи, послуги для сплати такої роботи, послуги відповідно до переліку , визначеного в Постанові КМУ № 153;
  • вказати країну виробника продукції або власника/надавача роботи або послуги.

Звертаємо увагу, що банк не проводить операції, де країна реєстрації товаровиробника/вантажовідправника або будь-якої іншої сторони по платежу, має відношення до країн та територій: Російська Федерація, Республіка Білорусь, Іран, Куба, Сирія, Північна Корея та АР Крим.

Регламент виконання валютних операцій

Заяви на валютні операції 

Платіжні доручення в іноземній валюті подаються не пізніше 16-00, дати виконання платежу. Платіжні доручення, подані після зазначеного у цьому пункті часу, приймаються банком на наступний банківський день.

Регламент розгляду контрактів/договорів:

  • експортні контракти/договори — до 2-х днів, з моменту надання повного пакету документів;

  • імпортні контракти/договори — до 2-х днів, з моменту надання повного пакету документів;

  • кредити/позики від нерезидентів — до 5-ти днів, з моменту надання повного пакету документів;

  • у разі необхідності проведення додаткового аналізу термін розгляду може бути збільшено — до 6-ти днів (імпортні контракти) з моменту надання повного пакету документів.

Додатково

З 11.07.2022 строк використання купленої іноземної валюти 2 робочих дні після дня зарахування купленої іноземної валюти на поточний рахунок клієнта

Заяви та платіжні доручення приймаються для опрацювання при наявності повного пакету документів. Якщо сума операції не перевищує єквівалент 400 тис. грн за офіційним курсом НБУ та не має критеріїв дроблення, заяви /платіжні доручення приймаються за спрощеною процедурою (на підставі інформації /листа клієнта з переліком учасників /їх країн, описом предмету контракту, описом товару, описом маршрутів та назви суден, якщо транспортні послуги, замість документів).

Банк здійснює операції з купівлі валюти за дорученням клієнтів та трансграничні перекази на цілі, які дозволені нормами актуальних постанов Правління НБУ 18 від 24.02.2022, Постанови КМУ №153 від 24.02.2022 «Про окремі питання щодо забезпечення здійснення імпорту» зі змінами (наразі для ЮО та ФОП — з метою розрахунків за товар приймаються митні декларації/акти строком не раніше 23.02.2021 року) та погашення заборгованості за валютним кредитом перед АТ «УКРСИББАНК», розрахунки з МФО тощо;

для ЮО та ФО — з оплати витрат на лікування в медичних закладах іноземної держави, перерахування коштів за навчання на рахунки навчальних закладів іноземної держави, оплати витрат на транспортування хворих, оплати витрат, пов’язаних зі смертю громадян за кордоном (транспортні витрати та витрати на поховання), операції з переказу іноземної валюти, що ініціюється з метою сприяння підвищенню обороноздатності України фізичною особою, яка не є суб’єктом господарської діяльності, за товари, що містяться в Переліку товарів критичного імпорту, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2022 року № 153 (зі змінами), з такими кодами згідно з УКТЗЕД: 8507, 6211 43 90 00, 6506 10 80 00, 61–62, 6403–6405, 3926, 6217, 9005 10 00 00, 9005 80 00 00, 8802 20 00 00, 8802 30 00 00, 9404 30 00 00, 3926 90 92 90, 30, якщо сума такої операції/операцій на календарний місяць в еквіваленті є меншою, ніж 400 000 гривень (за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України на дату здійснення операції), аліменти тощо.

Детальніше про перелік послуг, робіт, прав інтелектуальної власності, інших немайнових прав, призначених для продажу (оплатної передачі), за операціями з імпорту яких рекомендовано Національному банку забезпечити здійснення переказів.

Граничні строки розрахунків за операціями з експорту товарів

НБУ встановив на рівні 90 календарних днів граничні строки розрахунків за операціями з експорту товарів, здійснених з 11 листопада 2023 року, що класифікуються за кодами згідно з УКТ ЗЕД:

  • 1001 – Пшениця і суміш пшениці та жита (меслин)
  • 1002 – Жито
  • 1003 – Ячмінь
  • 1004 – Овес
  • 1005 – Кукурудза
  • 1201 – Соєві боби, подрібнені або неподрібнені
  • 1205 – Насіння свиріпи або ріпаку, подрібнене або неподрібнене
  • 1206 00 – Насіння соняшнику, подрібнене або неподрібнене
  • 1507 – Олія соєва та її фракції, рафіновані або нерафіновані, але без зміни їх хімічного складу
  • 1512 – Олії соняшникова, сафлорова або бавовняна та їх фракції, рафіновані або нерафіновані, але без зміни їх хімічного складу
  • 1514 – Олії свиріпова, ріпакова або гірчична та їх фракції, рафіновані або нерафіновані, але без зміни їх хімічного складу,
  • 2306 – Макуха та інші тверді відходи і залишки, одержані під час добування рослинних жирів і олій, за винятком відходів товарної позиції 2304 або 2305, мелені або немелені, негранульовані або гранульовані.

Граничні строки розрахунків для експорту інших товарів залишились без змін,  а саме – 180 календарних днів з 5 квітня 2022 року.

Зазначені зміни прийнято постановою Правління Національного банку України від 10 листопада 2023 року № 145 «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 14 травня 2019 року № 67 «Про встановлення винятків та (або) особливостей запровадження граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і внесення змін до деяких нормативно-правових актів» зі змінами, яка набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Механізм відключення/підключення 100% продажу валюти ФОП

UKRSIBBANK на період воєнного стану затвердив тимчасовий механізм підключення/відключення послуги 100% договірного продажу валюти для ФОП.

За допомогою листа в системі UKRSIB business:

  • тема листа: підключення/відключення (залишити необхідне) 100% автоматичного продажу валюти;
  • в листі обов’язково вказати: № та валюту рахунку який потрібно відключити або підключити.

За допомогою звернення до StarContact банку (за номером 729)

З 22.11.2022 змінюється процес контролю суми сплаченого ЄСВ при виплаті заробітної плати

Це пов’язано з набранням чинності Порядку прийняття надавачами платіжних послуг платіжних інструкцій на виплату заробітної плати, який затвердило Міністерство фінансів України 16 вересня 2022 №291.
Основні зміни в частині контролів банком:

 

  • Суми єдиного внеску, сплачені платіжними інструкціями або спрямовані з єдиного рахунку (за період, який заробітна плата нарахована), повинні становити не менше ніж 22% суми для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних інструкціях на видачу (перерахування) для виплати заробітної плати за цей період.
    Наприклад, сума зарплати, зазначена в грошовому чеку/платіжній інструкції, становить 1000,00 грн. Банк має проконтролювати сплату ЄСВ в розмірі 22%, тобто 1000,00*22% = 220,00 грн.
    Було 1000,00/5=200,00
    Стало 1000,00*22%=220,00

  • Змінили форму довідки-розрахунку та довідки про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску.
    Шаблони довідок за посилання:
    Довідка про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску
    Довідка-розрахунок

  • Передбачили можливість надання в електронній формі:

    – довідки-розрахунку;
    – довідки про видачу коштів для виплати заробітної плати без перевірки сум сплати єдиного внеску;
    – документального підтвердження раніше сплаченого єдиного внеску у вигляді платіжних інструкцій (у тому числі з рахунку, відкритого в іншому банку) (оформлені з дотриманням вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги», Закону України«Про електронні документи та документообіг»). Довідка-розрахунок в електронній формі – документ, отриманий платником єдиного внеску в електронній формі через електронний кабінет у порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Податкового кодексу України.

  • Розширили перелік підприємств, до яких не застосовується даний Порядок :

    – підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю, зокрема товариств УТОГ та УТОС, де кількість осіб з інвалідністю становить не менше 50 відсотків загальної чисельності працівників, і за умови, що фонд оплати праці таких осіб з інвалідністю становить не менш як 25 відсотків суми витрат на оплату праці;
    – підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, у яких кількість осіб з інвалідністю становить не менш як 50 відсотків загальної чисельності працівників, і за умови, що фонд оплати праці таких осіб з інвалідністю становить не менш як 25 відсотків суми витрат на оплату праці;
    – дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав, філій, представництв та інших відокремлених підрозділів іноземних підприємств, установ та організацій (зокрема міжнародних), розташованих на території України;
    – бюджетних установ, які перебувають на казначейському обслуговуванні в Казначействі, а також Пенсійного фонду України та його територіальних органів відповідно до пункту 12 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
    – резидентів Дія Сіті в розумінні положень Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні.

  • Зазначені у п.4 підприємства, установи та організації самостійно надають обслуговуючому банку інформацію, що підтверджує такий статус:

    – під час відкриття рахунку у банку;
    – у разі набуття статусу з переліку, наведеного у цьому пункті;

    у разі якщо банк не було повідомлено під час відкриття у нього рахунку або при набутті такого статусу

  • Виключена норма щодо щорічного подання станом на 01 січня підприємствам, визначеним в п.4 інформації про підтвердження статусу. У разі зміни статусу підприємства, установи та організації повідомляють про це банк протягом п’яти робочих днів, що настають за днем зміни статусу. Інформація, що підтверджує статус підприємства, установи та організації з переліку, наведеного у цьому пункті або його зміну надсилається/подається до банку в електронній або паперовій формі.

  • Клієнти банку – резиденти Дія Сіті подають інформацію до банку, що підтверджує статус резидента Дія Сіті відповідно до положень Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні». Інформація подається у вигляді листа в електронній формі через UKRSIB business або на паперовому носії на обслуговуюче ТТ. Допускається подання листа електронною поштою, але в такому випадку, він має бути засвідчений КЕП клієнта. Отриманий лист ВНПК ДОР/ТТ розміщує в АКС клієнта з ідентифікатором АА9987 та коментарем «Резидент Дія Сіті».

  • Звертаємо увагу, що виплата зарплати (прирівняних до неї платежів) для платника єдиного внеску, який використовує єдиний рахунок здійснюється лише з одночасним наданням підтвердження (квитанції) від Державної податкової служби.
    Дана квитанція є документом, що підтверджує фактичну сплату єдиного внеску та являється підтвердженням про позитивний результат обробки повідомлення про спрямування коштів з єдиного рахунку на небюджетний рахунок.

    Квитанцію клієнт отримує самостійно через електронний кабінет платника податків. До банку клієнт надає квитанцію через UKRSIB business або на паперових носіях на обслуговуюче ТТ, засвідчену уповноваженою особою. Допускається подання квитанції електронною поштою, але в такому випадку, вона має бути засвідчена КЕП клієнта.

    У вкладенні надаємо приклад квитанції. У блоці «Результат обробки» міститься інформація щодо позитивного результату – зазначається «ДОКУМЕНТ ПРИЙНЯТО».

    Дата прийняття документу в блоці квитанції «Результат обробки» не може бути більшою ніж дата виплати заробітної плати (прирівняної до неї платежів). Тобто, на момент опрацювання платіжного доручення/грошового чеку у банка має бути підтвердження щодо сплати клієнтом єдиного внеску.

    Напрямок спрямування єдиного внеску нарахований роботодавцями повинен відповідати технологічному коду 71010000 та містити інформацію про період, за який нарахована виплата:

    • заробітної плати;

       

    • винагороди за договорами цивільно-правового характеру;

       

    • допомоги по тимчасовій непрацездатності;

    • допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

  • Додатково надаємо інструкцію для використання клієнтами щодо покрокового процесу сплати податків та отримання квитанції з єдиного рахунку, що розміщена на сайті ДПС за посиланням.

Відновлено контроль сплати податків банком при здійсненні операцій виплаті ЗПВ т.ч. лікарняних, авансів тощо та виплаті інших доходів, які підлягають оподаткуванню.

При отриманні/перерахуванні заробітної плати і прирівняних до неї виплат банком контролюється факт сплати:

  • 1

    податку на дохід фізичних осіб (ПДФО – факт сплати)

  • 2

    військового збору (ВЗ – факт сплати)

  • 3

    єдиного соціального внеску (ЄСВ - не менше 22% коштів для виплати заробітної плати)

Увага! Законом України від 15.03.2022 р № 2120-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період воєнного стану» визначені категорії клієнтів, що не сплачують єдиний соціальний внесок (далі – ЄСВ) за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України (далі- мобілізовані працівники).

Під час періоду мобілізації, визначеного Указом Президента України від 24.02.2022 р. № 69/2022 «Про загальну мобілізацію», затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію», мають право не сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників:

  • ФОП — платники єдиного податку другої та третьої груп;
  • ЮО, які належать до третьої групи платників єдиного податку.

Усі інші роботодавці повинні нараховувати та сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників у звичайному порядку.

При наданні платіжного доручення до обслуговуючого відділення банку/ через UKRSIB business щодо виплати заробітної плати мобілізованим працівникам співробітник банку перевіряє:

  • відповідність клієнта групі платника єдиного податку;

  • наявність у призначенні платежу інформації, що виплата здійснюється мобілізованому/ним працівнику/кам. Приклад призначення платежу: Виплата заробітної плати мобілізованим працівникам за березень 2022.

Рекомендації для клієнтів, які сплачують єдиний внесок менше ніж 22% або сплатили податок раніше:

В реквізиті «Призначення платежу» платіжного доручення на виплату зарплати зазначити суму сплаченого єдиного внеску, якщо вона менша ніж 22% суми коштів для виплати зарплати. Клієнт має надати довідку-розрахунок, погоджену з контролюючим органом за місцем взяття на облік платника ЄСВ або документальне підтвердження раніше сплаченого ЄСВ. Для підтвердження раніше (авансом) сплаченої суми ЄСВ, у т. ч. з рахунку в іншому банку, в реквізиті «Призначення платежу» платіжного доручення на виплату заробітної плати зазначити, внесок сплачено раніше (авансом) із зазначенням місяця сплати та суми ЄСВ

Переведення бізнес рахунку на обслуговування в інше відділення

Регламент переведення поточних та депозитних рахунків – до 2-х робочих днів.

Регламент переведення корпоративних карткових рахунків – 24/7.

Переведення рахунку (2600) суб'єкта господарської діяльності на обслуговування в інше відділення здійснюється шляхом:

  • оформлення заяви на переведення рахунку в будь-якому відділенні;

  • надання заяви через пошту системи інтернет- банкінгу UKRSIB business, підписаної КЕП уповноваженої особи;

  • звернення за номером телефону 729 (тільки при переведенні корпоративного карткового рахунку).

Шаблон заяви на переведення поточних та депозитних рахунків.
Шаблон заяви на переведення корпоративних карткових рахунків.

Санкції та ембарго, особливості роботи з валютою

Корпоративні карткові рахунки

Використання платіжних карток громадянами Російської Федерації та Республіки Білорусь в Україні

  • Згідно з постановою Правління Національного банку України № 18 від 24 лютого 2022 року «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану», заблоковані рахунки клієнтам, які є громадянами Російської Федерації або Республіки Білорусь, а також рахунки юридичних осіб, учасником яких є юридична або фізична особа, яка має місцезнаходження (зареєстрована/постійно проживає) в Російській Федерації або в Республіці Білорусь.

  • Розблокувати рахунки можна за умови надання до банку паспортних/ ідентифікаційних документів, підтверджуючих громадянство іншої держави.

  • Зняття коштів з карток UKRSIBBANK у Білорусі та Російській Федерації не здійснюється.

Додатково

Термін дії карток

UKRSIBBANK подовжив термін дії карток до до 31.08.2022. Такі картки працюють у більшості АТМ, POS -терміналах АТ «УКРСИББАНК» та у мережі банкоматів компанії «Євронет Україна», а також в інших банках, якщо вони не здійснюють перевірку строку дії карток. Перед зняттям коштів у банкоматі, рекомендуємо не здійснювати перегляд залишку на екрані/чеку, а одразу вибирати опцію "Зняти готівку".

Відкриття нових рахунків

З 19.04.2022 року UKRSIBBANK поновив видачу корпоративних платіжних карток.

Ліміти на типи картки Visa Business, Mastercard Business Contactless, Mastercard Corporate Contactless:

  • Ліміт на зняття готівки в Україні 100 000 грн на день:

    • Банкомати, POS термінали – 50 000 UAH

    • Каса банку – 50 000 UAH

  • Ліміт на зняття готівки за кордоном 50 000 грн в місяць

  • Ліміт покупки:

    • POS термінали – 50 000 UAH

    • Інтернет: картки з 3D Secure – 15 000 UAH

    • Інтернет: картки без 3D Secure – 0 UAH

Встановлення або зміна лімітів за картками доступне в UKRSIB business в розділі «Корпоративні картки» ► «Рахунки та картки».

Додатково суми встановлюваних банком постійних лімітів за картками клієнтів АТ «УКРСИББАНК» (за картками, емітованими до карткових рахунків в USD/EUR, ліміти вказані в гривневому еквіваленті за курсом НБУ) можна переглянути тут.

Відміна комісії за зняття готівки для середнього та малого бізнесу

UKRSIBBANK BNP Paribas Group підтримує клієнтів – підприємців й середній та малий бізнес – тимчасово відміняє комісію за зняття готівки з поточних рахунків та корпоративних карток в касах відділень та банкоматах.

З березня наші клієнти (юридичні особи та ФОП) не сплачуватимуть комісію за видачу готівкових коштів з поточних рахунків:

  • в іноземній валюті (ТП «Базовий» в іноземній валюті для клієнтів сегменту середнього и малого бізнесу, ТП «IT Підприємець» в іноземній валюті, ТП «IT_Advanced» в іноземній валюті, ТП «IT SoftServe» в іноземній валюті);

  • в національній валюті (без карти) у касі банку за чековою книжкою (ТП «Підприємець», «Економ», «Безлімітний», «Готівковий», «Рахунки спеціального режиму використання», «IT Підприємець» в національній валюті, «IT_Advanced» в національній валюті, «IT SoftServe» в національній валюті);

  • в національній валюті:

    • без платіжної картки у касі відділення (за чековою книжкою);

    • із корпоративною платіжною карткою в касі відділення, а також в банкоматах UKRSIBBANK та мережі «Євронет Україна» («Доступний» (щомісячна / щорічна оплата), «Підприємець V.1.», «Преміальний», Корпоративні картки +).

Пропозиція з нульовим тарифом дійсна до 30 квітня 2022 року включно. Нагадуємо, що з 01.05.2022 повертаються базові тарифи за зняття коштів з поточних рахунків. Дізнатись більше про базові тарифи можна за посиланням.

Реструктуризація зовнішньої заборгованості клієнтів банків

Національний банк оновлює та уточнює валютні обмеження, необхідні для забезпечення макроекономічної стійкості України. Так, із 6 вересня 2022 року набрало чинності низка змін, що стосуються таких питань:

Реструктуризація зовнішньої заборгованості клієнтів банків

Запроваджені Національним банком тимчасові норми не дають змогу переказувати іноземну валюту за кордон для погашення та обслуговування українськими підприємствами боргових зобов’язань перед нерезидентами. Ця норма необхідна для збереження міжнародних резервів України, оскільки здійснення відповідних платежів у повному обсязі вимагало б суттєвого обсягу дефіцитного в умовах війни валютного ресурсу.

Водночас, ураховуючи нагальну необхідність урегулювання зовнішньої заборгованості бізнесу, Національний банк визначив, що відтепер банки мають рекомендувати клієнтам із наявною заборгованістю перед нерезидентами звернутися до кредиторів із пропозицією її реструктурувати на умовах, не гірших за реструктуризацію зовнішньої заборгованості Уряду України.

З метою створення сприятливих умов для досягнення домовленостей між українськими позичальниками та зовнішніми кредиторами НБУ дозволив переказувати іноземну валюту для сплати процентних платежів за відповідними кредитами за одночасного дотримання таких умов:

  • дата сплати процентних платежів припадає на період із 24 лютого до 10 серпня 2022 року (включно);

  • позичальник станом на 24 лютого 2022 року не мав простроченої заборгованості за кредитним договором;

  • загальна сума коштів, яку дозволяється переказати в межах одного кредитного договору протягом календарного місяця, не має перевищувати п’яту частину від суми процентів, що підлягали сплаті в період із 24 лютого до 10 серпня 2022 року (включно);

  • кошти, що використовуються для купівлі іноземної валюти та переказу валютних цінностей з метою сплати відповідних процентних платежів, не мають залучатися за кредитами від резидентів;

  • позичальник не має заборгованості за податковими платежами, що підтверджується довідкою;

  • позичальник продовжував здійснювати господарську діяльність після 23 лютого 2022 року, зокрема виплачував зарплату співробітникам та інші обов’язкові платежі.

Поділитися сторінкою: