Розрахунки за імпортним контрактом за рахунок власних коштів

Основні необхідні документи1 для здійснення платежу

  • Договір (контракт) з нерезидентом.

  • Додатки до договору, які є невід’ємними частинами договору (наприклад: специфікації тощо).

  • У разі переведення імпортного договору на обслуговування в АТ «УкрСиббанк» надаєтья Додаткова угода про зміну реквізитів на АТ «УкрСиббанк».

  • Платіжне доручення: в полі «призначення платежу» має бути посилання на підтверджуючі документи, реквізити отримувача мають відповідати реквізитам договору.

  • У разі поставки товару за межами України (без ввезення) — імпортний договір з нерезидентом про купівлю товару у нерезидента за межами України та зарахування виручки від його продажу на рахунки нерезидента в банках України або документи, що підтверджують необхідність використання товару резидентом для власних потреб за межами України.

  • Документи згідно ПП НБУ 369 «Про затвердження Положення про порядок здійснення банками аналізу та перевірки документів (інформації) про фінансові операції та їх учасників» від 15.08.2016 (у разі необхідності).

1 — документи надаються в обслуговуюче відділення у формі засвідчених копій. Копії засвідчуються підписом керівника/уповноваженої ним особи та печаткою.

Особливості виконання платіжних доручень (ПД). Поточним операційним днем приймаються в работу ПД, які надійшли в банк до 12-00.

Додатково потрібні для розрахунків по факту:

6.1 Митні декларації (наявність в реєстрі) / Акт виконаних робіт, наданих послуг / передачі прав інтелектуальної власності тощо.

ПД в сумі < екв. 50 000 USD виконується банком в день його прийому.

ПД в сумі ≥ екв. 50 000 USD підлягає погодженню з НБУ разом з документами-підставами і виконується банком не раніше 3-го операційного дня за відсутності відмови НБУ.

Додатково потрібні для розрахунків на умовах передплати:

6.2 Інвойс та інші документи-підстави для авансового платежу.

Якщо сума договору ≤ екв. 50 000 USD, ПД за договором виконується банком в день прийому.

Якщо сума договору > екв. 50 000 USD, ПД за договором погоджується з НБУ разом з документами-підставами та виконується не раніше 3-го операційного дня за відсутності відмови зі сторони НБУ.

Важливо!

  • Загальна сума авансових платежів за всіма контрактами з одним і тим нерезидентом має не перевищувати екв. 50 000 USD в календарний місяць, включаючи поточний платіж, якщо перевищує — необхідне погодження поточного платежу с НБУ.

  • Авансові платежі в іноземній валюті за імпорт товарів за договором, загальна сума якого перевищує екв. 1 000 000 USD здійснюється виключно з використанням акредитивної форми розрахунків. Акредитив має бути підтверджений першокласним банком за рейтингами провідних світових рейтингових компаній (Fitch Ratings, Standard & Poor’s, Moody’s).

  • Комісія за виконання ПД стягується банком самостійно — необхідно в день виконання акумулювати необхідну суму на поточному рахунку в гривнях для виконання платежу в валюті.

Поділитися сторінкою:

| 1.440 сек. | SQL -615 | 28.07MB