Особливості праці з валютою


Імпортний контракт
Що це за документ?
Як правильно складати та що варто передбачити?
Тут ви знайдете рекомендовані умови для зовнішньоекономічного контракту та рекомендовані шаблони.

Регламент
Ознайомтесь із часовими рамками та порядком розгляду контрактів. В цьому пункті описали для вас порядок прийому заявок казначейським департаментом для участі в торгах та іншу корисну інформацію.

Індикатори ризикової діяльності
Читайте рекомендації щодо оформлення додаткових документів для проведення валютних операцій. Зібрали для вас список ризикових держав та перелік ризикових банків.

Санкції та ембарго
UKRSIBBANK є частиною Групи BNP Paribas і вживає всіх заходів для забезпечення безпеки та збереження репутації клієнтів, банку та Групи BNP Paribas в цілому.

E-ліміти та інвестиції
Запроваджена НБУ система е-лімітів обмежена сумою в 2 млн євро/рік. Читайте більше про умови, мету, можливі операції та інше.
Зарахування експортної виручки
Для оперативного зарахування іноземної валюти на рахунок, скористайтесь нашими порадами щодо переліку документів-підстав, а також порядку їх надання до банку.
Кредити / позики від нерезидента
Суб’єкти господарювання (юридичні особи, фізичні особи підприємці) можуть отримати кредит, позику в іноземній валюті від нерезидента для розвитку свого бізнесу.
Для економії часу та зручності ви можете взяти за основу форму шаблона договору, яка містять перелік обов’язкових реквізитів.
Операції з іноземною валютою
Для вашої зручності та впевненості, банк підготував перелік документів, що є підставою для здійснення операції купівлі / продажу / обміну іноземної валюти. Перелік документів не є остаточним. Банк має право затребувати додаткову документацію — залежить від конкретної операції.
Імпортний контракт
Зовнішньоекономічний договір (контракт) - домовленість двох або більше суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та їх іноземних контрагентів, спрямована на встановлення, зміну або припинення їх взаємних прав та обов'язків у зовнішньоекономічній діяльності. Зовнішньоекономічний договір (контракт) складається відповідно до законів України з урахуванням міжнародних договорів України. Суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності під час складання тексту зовнішньоекономічного договору (контракту) мають право використовувати відомі міжнародні звичаї, рекомендації, правила міжнародних органів та організацій, якщо це не заборонено прямо та у виключній формі законами України. Суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності мають право укладати будь-які види зовнішньоекономічних договорів (контрактів), крім тих, які прямо та у виключній формі заборонені законами України.
Згідно усталеної практики укладання зовнішньоекономічних договорів, вони зазвичай містять наступні умови:
назва, номер договору (контракту), дата та місце його укладення
преамбула
предмет договору (контракту)
кількість та якість товару (обсяги виконання робіт, надання послуг)
базисні умови поставки товарів (приймання-здавання виконаних робіт або послуг)
ціна та загальна вартість договору (контракту)
умови платежів
умови приймання – здавання товару (робіт, послуг)
упаковка та маркування
форс-мажорні обставини
санкції та рекламації
урегулювання спорів у судовому порядку
місцезнаходження (місце проживання), поштові та платіжні реквізити сторін.
Також надаємо перелік ресурсів, які можуть бути корисними при складанні зовнішньоекономічних контрактів:
Також, надаємо перелік корисних ресурсів, які стануть у нагоді під час складання зовнішньоекономічних контрактів:
Порядок Встановлення курсу, у разві його зазначення у заяві, що надана
Звертаємо увагу, що інформація по актуальному регламенту в період дії воєнного стану знаходиться за посиланням
через систему інтернет-банкінгу UKRSIB business
(1) «курс основної торгової сесії» – для заяв, поданих до 10:00 з метою купівлі валюти та для заяв, поданих до 11:30, з метою продажу валюти, установлюється курс, який сформований Банком за результатами основних торгів на безготівковому валютному ринку України. Заяви, подані після зазначеного у часу, виконуються Банком на наступний банківський день.
(2) «курс додаткової торгової сесії» – для заяв з метою купівлі/продажу, поданих до 14:00 установлюється курс, який може відрізнятись від курсу, що сформований Банком за результатами основних торгів на безготівковому валютному ринку України. Заяви, подані після зазначеного у цьому пункті часу виконуються Банком на наступний банківський день.
в обслуговуюче відділення
(3) «за курсом уповноваженого банку» – для заяв, поданих до 10:00 з метою купівлі та для заяв, поданих до 11:30 з метою продажу установлюється курс, який сформований Банком за результатами основних торгів на безготівковому валютному ринку УКраїни. Заяви, подані після зазначеного у цьому пункті часу виконуються Банком на наступний банківський день.
В системі інтернет-банкінгу UKRSIB business:
на здійснення операцій купівлі іноземної валюти: не пізніше 14:00 (за виключенням заяв поданих відповідно до п.1) дати купівлі безготівкової валюти, зазначеної в заяві
на здійснення операцій продажу іноземної валюти: не пізніше 14:00 (за виключенням заяв поданих відповідно до п.1) дати продажу безготівкової валюти, зазначеної в заяві
на здійснення операцій обміну іноземної валюти: не пізніше 15:00 дати обміну безготівкової валюти, зазначеної в заяві
платіжні дорученння в іноземній валюті: до 16:00
Наданні на паперовому носії:
на здійснення операцій купівлі іноземної валюти: не пізніше 10:00 дати купівлі безготівкової валюти, зазначеної в заяві;
на здійснення операцій продажу іноземної валюти: не пізніше 11:30 дати продажу безготівкової валюти, зазначеної в заяві;
на здійснення операцій обміну іноземної валюти: не пізніше 15:00 дати обміну безготівкової валюти, зазначеної в заяві;
платіжні дорученння в іноземній валюті: до 16:00
Регламент розгляду контрактів / договорів
експортно-імпортні контракти/договори — до 2-х днів, з моменту надання повного пакету документів;
кредити/позики від нерезидентів — до 5-ти днів, з моменту надання повного пакету документів.
у разі виявлення індикатора/ів ризикової діяльності термін розгляду може бути збільшено — до 4-х днів (імпортні контракти) з моменту надання повного пакету документів.
Індикатори ризикової діяльності
На виконання вимог Постанови НБУ №8 «Про затвердження Положення про порядок здійснення уповноваженими установами аналізу та перевірки документів (інформації) про валютні операції» (надалі — ПНБУ № 8) від 02 січня 2019 року, UKRSIBBANK підготував рекомендований перелік додаткових документів, що можуть запитуватись в залежності від виявленого(их) індикатора(ів) сумнівних операцій. Для оперативного проведення валютних операцій, просимо вас при формуванні пакету додаткових документів на запит UKRSIBBANK, користуватись рекомендаціями, що наведені нижче. Перелік ризикованих іноземних банків
Лист НБУ 29.08.2016 № 25-0008/72225 «Про перелік іноземних банків, діяльність яких може бути пов'язана з проведенням ризикових фінансових операцій»:
JSC «Regionala investiciju banka» (Латвія);
Versobank AS (Естонія);
ABLV Bank AS (Латвія);
RIETUMU BANKA (Латвія);
MEINL BANK AKTIENGESELLSCHAFT (Австрія);
East-West United Bank (Люксембург);
Bank Frick Co (Ліхтенштейн);
Bank Winter & Co. (Австрія).
Документи
Санкції та ембарго
UKRSIBBANK є частиною Групи BNP Paribas і вживає всіх заходів для забезпечення безпеки та збереження репутації клієнтів, банку та Групи BNP Paribas в цілому. Банк надає послуги клієнтам, дотримуючись вимог чинного законодавства України з урахуванням найкращих міжнародних банківських стандартів в сфері фінансової безпеки (запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення). Заходи фінансової безпеки включають, в тому числі обмеження відносно певних країн / територій та / або діяльності, які можуть бути значним чином пов’язані з репутаційними, санкційними ризиками та / або ризиками легалізації (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та розповсюдження зброї масового знищення. Дані обмеження встановлені на основі ризик-орієнтованого підходу та стосуються країн, що містяться у офіційних списках міжнародних фінансових санкцій, обмежень по ембарго та інших країн згідно з внутрішніми нормативними документами банку.
У своїй діяльності UKRSIBBANK BNP Paribas Group керується наступними програмами санкцій та ембарго:
Кредити / позики від нерезидента
Звертаємо вашу увагу, що використання шаблону не накладає на банк зобов'язання по прийняттю договору, створенного за допомогою зазначеного шаблону. Для зручності, ми підготували пам'ятку щодо переліку документів, які необходно надати до банку.