13.05.2020

BNP Paribas прискорює строки припинення обслуговування компаній, що використовують вугілля

  • BNP Paribas — основний акціонер UKRSIBBANK — поширює мету припинити використання вугілля для вироблення електроенергії на всі країни Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) до кінця 2030 року
  • Група зобов’язується зупинити найближчим часом відносини з будь-яким клієнтом, який розробляє нові виробничі потужності на вугіллі
  • BNP Paribas більше не прийматиме нових клієнтів із часткою доходу від вугілля понад 25%
  • Реалізація цієї політики призведе до скорочення приблизно на половину кількості корпоративних клієнтів BNP Paribas, які використовують вугілля для виробництва електроенергії.

З 2011 року BNP Paribas послідовно посилює критерії фінансування діяльності, пов’язаної з вугіллям, особливо для виробництва електроенергії з використанням вугілля.

Починаючи з 2017 року BNP Paribas не фінансував жодного нового проекту електростанції, що використовує вугілля, та у жодній країні світу не консультує щодо купівлі чи продажу таких активів. У 2019 році банк ухвалив строки, після яких клієнти Групи, що виробляють електроенергію, більше не зможуть використовувати вугілля: 2030 для Європейського Союзу та 2040 для решти країн.
У 2019 році частка вугілля у виробництві електроенергії вже в середньому становила менше 18% серед клієнтів BNP Paribas порівняно з 38% для всіх світових електроенергетичних компаній.

У той же час, у 2017 році банк був першим із 35 найбільших банків у світі, який припинив справу з компаніями, що видобувають сланцевий газ та бітумінозні (нафтоносні) піски та залишається банком, що підтримує альтернативну енергетику.

Протягом декількох років BNP Paribas проводив ретельний огляд портфеля клієнтів, що виробляють електроенергію, для узгодження політики в цій галузі з цілями Паризької кліматичної угоди.

Відповідно до цих зобов’язань, BNP Paribas прискорює графік повного виходу з вугілля:

  • BNP Paribas поширює свою мету на всі країни ОЕСР, мета яких припинення використання вугілля компаніями, що виробляють електроенергію, до кінця 2030 р. Кінцева дата використання вугілля виробниками електроенергії наразі є 2030 рік для Європейського Союзу та ОЕСР, і 2040 рік для решти країн світу. Значна більшість портфелів виробників електроенергії BNP Paribas знаходиться у Європейському Союзі та в інших країнах ОЕСР.
  • На сьогодні BNP Paribas не приймає нових клієнтів, частка доходів від вугілля яких перевищує 25%.

Крім того, Група продовжить зобов’язання припинити найближчим часом відносини з будь-яким клієнтом, який розробляє нові виробничі потужності на вугіллі.

Усі ці положення стосуються як позик, так і фінансування через фінансові ринки.

Переглянувши портфель, реалізація цієї політики швидко призведе до скорочення приблизно половини кількості компаній, які виробляють електроенергію з вугілля серед клієнтів BNP Paribas.

Клієнти, які залишаються у портфелі, мають важливе значення для вироблення електроенергії для населення та мають план виходу вугілля, відповідну до цілей Паризької угоди, або такий, що, на думку Групи, може бути узгоджений з Паризькою угодою у найближчі роки. Команди BNP Paribas забезпечать це узгодження за допомогою постійного діалогу з клієнтами та приймуть необхідні рішення.

«Майже 10 років наші політики свідчить про зобов’язання бути великим міжнародним банком, який підтримує енергетичний перехід. BNP Paribas — перший банк у світі, який встановив дату виходу обслуговування компаній, що використовують вугілля, вирішив припинити фінансування сланцевого газу та бітумінозних (нафтоносних) пісків та здобув позицію лідера у фінансуванні проектів відновлюваної електроенергії. Крім вугілля та нетрадиційних вуглеводнів, ми застосовуємо інноваційні інструменти, які дозволять нам систематично впроваджувати екологічні критерії у наші рішення щодо кредитування та узгоджувати наш портфель із цілями Паризької угоди», — сказав Жан-Лоран Боннафе, директор та головний виконавчий директор групи BNP Paribas.

Поділитися сторінкою: