29.11.2019

BNP Paribas заявив про строки повної відмови від фінансування виробництва електроенергії з вугілля і анонсував свої цілі по фінансуванню відновлюваної енергії

BNP Paribas — основний акціонер UKRSIBBANK — вирішив припинити все своє фінансування, пов’язане з видобувним сектором теплового вугілля: у 2030 році в Європейському Союзі та до 2040 року у всьому світі.

Група також посилює свою підтримку розвитку відновлюваних джерел енергії, нова мета фінансування — 18 млрд євро до 2021 року.

Як корпоративний банк, BNP Paribas протягом десятиліть підтримує виробників електроенергії у всьому світі. Зіткнувшись із надзвичайною ситуацією в умовах клімату, банк планує заохотити перехід цих гравців до виробничої моделі з найменшими викидами CO2. У 2015 році BNP Paribas взяв на себе зобов’язання прискорити енергетичний перехід, узгодивши свою фінансову та інвестиційну діяльність з висновками Паризької угоди. З того часу банк регулярно змінював політику підтримки клієнтів та припиняв фінансувати певні категорії компаній, які не планують перехід.

Вивільнені ресурси та комерційні зусилля спрямовуються на фінансування учасників перехідних та відновлюваних джерел енергії. Ця стратегія дозволяє BNP Paribas змінити свій кредитний портфель, щоб Група стала одним із світових лідерів у фінансуванні проектів відновлюваної енергії.

Відповідно до цієї стратегії прискорення енергетичного переходу, BNP Paribas оголошує про скорочення впливу виробництва електроенергії на вугіллі до 2030 року в країнах Європейського Союзу та до 2040 року у світі.

Хоча фінансування нових проектів електростанцій на вугіллі повністю припинилося з 2017 року, політика була посилена щодо загальних кредитів, наданих виробникам електроенергії, частина виробництва яких досі базується на вугіллі.

Для досягнення цієї мети банк активізує діалог із підприємствами, які виробляють частину електроенергії з вугілля, щоб проаналізувати, наскільки їх траєкторія еволюції сумісна з цілями виходу Групи за географічними районами. Зокрема, банк припинить відносини з виробниками, які планують нові можливості виробництва електроенергії з вугілля.

Завдяки цим новим зобов’язанням BNP Paribas досягає своєї мети — зменшити інтенсивність викидів CO2 на 85% між 2014 і 2040 роками, відповідно до Сценарію сталого розвитку (SDS) Міжнародного енергетичного агентства (МЕА). Для прозорості Група продовжуватиме публікувати щорічно, як це робилося з 2016 року, про розподіл за джерелами енергії її фінансування для виробництва електроенергії у всьому світі. У 2018 році частка вугілля в загальному обсязі вироблення електроенергії електроенергетичними компаніями, що фінансуються BNP Paribas, вперше впала нижче 20%, порівняно з 38% у всьому світі.

Крім того, BNP Paribas встановлює нові цілі фінансування відновлюваних джерел енергії для прискорення їх розвитку.

У 2015 році BNP Paribas заявив про намір подвоїти фінансування відновлюваних джерел енергії і, таким чином, досягти 15 мільярдів євро до 2020 року. Оскільки ці фінансування досягли 15,4 мільярда євро на 31 грудня 2018 року і, таким чином перевищили цю початкову мету, BNP Paribas визначив нову ціль фінансування — 18 млрд євро до 2021 року.

Відповідно до рейтингу Dealogic, за перші дев’ять місяців 2019 року BNP Paribas посіла перше місце серед банків для фінансування проектів відновлюваної енергетики в Європі, Близькому Сході та Африці. За той самий період BNP Paribas посіла 3-е місце у світі (із загальним фінансуванням проектів — 2,843 мільярда доларів) та 3-м в Азії.

«Як і всі гравці в економіці та суспільстві, мета яких сприяти необхідному переходу до економічної моделі з нижчим рівнем вуглецю, BNP Paribas відіграє важливу роль. Як банк, ми маємо можливість і бажання брати участь у прискоренні енергетичного переходу, підтримуючи наших клієнтів у цій необхідній трансформації. Щоб досягти успіху, такий перехід повинен бути справедливим і збалансованим, враховуючи реальність економічної моделі та щоденні потреби людей у всьому світі. Ці нові зобов’язання, які мають чіткі цілі, знаменують новий етап нашої мети — зробити вирішальний внесок у боротьбі зі змінами клімату», — наголосив Жан Лоран Боннафе, СЕО BNP Paribas.

Поділитися сторінкою:

| 1.150 сек. | SQL -571 | 33.08MB