11.03.2022

ЄБРР оголошує «пакет стійкості» €2 млрд у відповідь на війну проти України

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) – один з основних акціонерів UKRSIBBANK (з часткою 40%) оголосив про «пакет стійкості» 2 млрд євро у відповідь на війну проти України.

€2 млрд на підтримку стійкості та засобів існування в Україні та країнах, які зазнали вплив
Пріоритетні напрямки – торговельне фінансування, екстрена підтримка ліквідності, енергетична безпека та муніципальні послуг.
Наступним кроком стане програма реконструкції, як тільки для цього створяться умови.

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) оголосив початковий «пакет стійкості», що передбачає фінансування заходів для допомоги громадянам, компаніям і країнам, які зазнали впливу >війни проти України. Банк також готовий зробити все можливе для надання допомоги у реконструкції країни, коли це дозволять обставини.

Фінансування буде надаватися оперативно з метою підтримки українських компаній – наприклад, у формі відстрочених кредитів, підтримки ліквідності та торговельного фінансування. За можливості компаніям також буде надаватися з допомога у релокації з метою продовження діяльності.

Крім цього, Банк у рамках своєї Програми забезпечення стійкості та засобів існування надаватиме допомогу країнам, які зазнали безпосереднього впливу від потоку біженців з України, більшість з яких складають жінки, діти та люди похилого віку. Муніципальні органи у відповідних країнах стикаються з величезними викликами у зв’язку з цим припливом переміщених громадян.

Новий пакет був ухвалений Радою директорів Банку сьогодні та є першим етапом підтримки. Раніше ЄБРР вже заявив про свою непохитну підтримку України та українського народу і засудив агресію з боку Російської Федерації та Білорусі.

Президент ЄБРР Оділь Рено-Бассо сказала: «Банк посилює свою підтримку з новою рішучістю та спокійним професіоналізмом, виконуючи свій мандат і місію. Попереду на нас чекає висока невизначеність, а отже ЄБРР має залишатися гнучким, ефективним, активним і зосередженим на практичній реалізації».

«Наші акціонери повністю підтримують цей пакет, і наші спеціалісти вже працюють над реалізацією відповідних кроків. Наразі ми стикнулися з безпрецедентною кризою, але наш Банк завжди ефективно реагував на виклики. Народ України може розраховувати на нашу повну підтримку».

Коли дозволять умови, ЄБРР також буде готовий узяти участь у програмі реконструкції України, відновленні джерел існування та бізнесу, відбудові життєво важливої інфраструктури, підтримці ефективного управління та забезпеченні доступу до послуг.

Ми передбачаємо співробітництво з такими міжнародними партнерами, як ЄС і США, а також прямими донорами та іншими міжнародними фінансовими організаціями. Очікується значне збільшення інвестицій в енергетичну безпеку, а також прискорення руху в напрямку декарбонізації.

В Україні реалізація Програми забезпечення стійкості та засобів існування буде зосереджена на чотирьох основних елементах:

  1. Відстрочка платежів, списання заборгованості та реструктуризація.
  2. Торговельне фінансування, у тому числі для імпорту пального.
  3. Екстрене фінансування ліквідності у координації з партнерами.
  4. Екстрена підтримка реформ з метою надання українській владі допомоги у здійсненні невідкладних законодавчих і регуляторних заходів.

У сусідніх країнах, які приймають біженців, реалізація Програми передбачає зосередження на наступних аспектах:

  • Енергетична безпека, у тому числі екстрені закупівлі енергоносіїв з метою компенсації втрат імпорту з Росії та Білорусі.
  • Муніципальні послуги та засоби існування для переміщених осіб (за даними ООН, з України виїхали вже 2 млн людей).
  • Торговельне фінансування.
  • Підтримка ліквідності малих і середніх підприємств.

Програма також може бути розширена на інші країни, які можуть зазнати негативних впливів у сфері енергетичної безпеки. Банк очікує, що ця криза матиме серйозні наслідки для багатьох економік, в яких він працює.

Пакет, який ЄБРР оголосив сьогодні, доповнить проєкти Банку, що вже реалізуються, і відповідатиме стандартам Банку щодо додатковості по відношенню до інших доступних фінансових послуг, а також розумним принципам банківської діяльності.

Україна є однією з найбільших країн операцій Банку. Загальний обсяг кредитного фінансування ЄБРР в Україні складає понад €16 млрд у рамках 511 проєктів, з яких більше €1 млрд було надано у 2021 році.

Новина облікована на сайті ЄБРР 9 березня 2022 р ЄБРР оголошує «пакет стійкості» €2 млрд у відповідь на війну проти України (ebrd.com).

Поділитися сторінкою: