04.02.2021

Коли краще брати кредит: розвиток споживчого кредитування у 2021 році

З 1 липня 2021 року Нацбанк планує посилити вимоги до видачі споживчих кредитів, що цілком можливо позначиться на підсумковій вартості позик для населення, а також скоротить кількість діючих гравців на ринку. Як ці нові норми відіб’ються на роботі банків і вплинуть на українців розповів інформаційному сайту про фінанси Maanimo Максим Жук, начальник управління менеджмент-контролю департаменту фінансів UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Національний банк України поступово впроваджує передові європейські регуляції в Україні (зокрема, до вимог до капіталу банків), що позитивно позначається на стійкості банківської системи. При цьому досить часто НБУ використовує можливість встановлювати навіть більш жорсткі вимоги в порівнянні з базовими європейськими.

В даному випадку цільова ризикова вага споживчих кредитів в 150%, рівно в 2 рази, більше ваги в 75%, що використовується європейськими банками. Це збільшує вимоги до капіталу банків, що призведе в середньостроковій і довгостроковій перспективі до:

  • меншого, ніж очікувалося раніше, зростання кредитування (при цьому це не обов’язково станеться саме в сегменті споживчого кредитування);
  • меншого, ніж очікувалося раніше, зниження ставок за кредитами (або тарифів по іншим продуктам).

Матеріал опубліковано на сайті maanimo.com 29 січня 2021

Поділитися сторінкою: