05.07.2018

Наше ставлення до суспільства спонукає нас до творення новітньої історії банківської справи

Антуан Сір, Директор Company Engagement, розповів про свої обов’язки та місію Департаменту Company Engagement в інтерв’ю провідному французькому виданню Les Echos.

Ви очолюєте напрям Engagement в BNP Paribas з 2017 року. На що направлена діяльність вашого Департаменту?

Департамент Company Engagement має визначити та реалізовувати проекти Групи BNP Paribas відносно суспільства. Ми взаємодіємо з колегами з департаментів корпоративно-соціальної відповідальності, Фонду BNP Paribas та проектною командою для забезпечення комплексного підходу у всій Групі. Проект також має функціональний зв’язок із командою Diversity, яка є частиною департаменту HR. Разом це майже 200 людей, завдяки яким та їх колегам у 73 країнах ми досягаємо мети — допомагаємо усім бізнес-лініям Групи поєднувати економічну ефективність з позитивним впливом на суспільство.

Чому BNP Paribas вирішив діяти у цьому напрямку?

Суспільство стурбоване проблемами навколишнього середовища, нерівністю, громадами та очікує, що компанії допоможуть знайти рішення та перейти до епохи «потрійної лінії»: соціальних, екологічних та фінансових значень. Кілька компаній вже розпочали реорганізацію власним шляхом. Та вони як і ми лише на початку свого шляху — адже не існує жодної встановленої моделі!

Ви — частина Виконавчого комітету… Це сильний сигнал для чого?

Створивши Company Engagement, що представлено у Виконавчому комітеті Групи,

Жан-Лоран Боннафе
хотів продемонструвати важливість цього питання для вищого керівництва, а також показати, що це питання стосується кожного. Група активно бере участь у вирішенні питань у сфері навколишнього середовища, стала активним учасником програми HeForShe — ініціативи Організації Об’єднаних Націй з питань гендерної рівності, взяла участь у наставництві переможців соціальних стартапів у програмі La France

s’engage
. Наші провідні менеджери розширюють кордони у всіх цих питаннях.

Місце компаній у суспільстві слід розглядати як

бізнес-модель
, а не сукупність юридичних зобов’язань. Автори звіту розуміють це добре. Ви не можете законодавчо закріпити позитивізм — це відбувається через ідеї та загальний клімат. Ми виконуємо 99% рекомендацій звіту. Це доказ інтеграції соціального впливу в нашу бізнес-модель. Ми навіть визначили свою місію: підтримувати сталий розвиток наших клієнтів і сприяти кращому майбутньому.

Як ви плануєте залучити до цього 200 000 співробітників?

Ми інтегрували 17 цілей сталого розвитку Організації Об’єднаних Націй до нашого бізнес-проекту та визначили корпоративно-соціальні зобов’язання, які мають бути досягнуті до 2020 року. Ми складаємо навчальні програми, але з наших щорічних внутрішніх досліджень ми знаємо, що компанія готова перейти на нову фазу співпраці. Світ змушує нас діяти, починаючи з наших дітей, які нас осуджують. Нашим працівникам відомо про це, тому культура BNP Paribas — це благодатний грунт. На початку

2000-х років
Група встановила особливі відносини з місцевими органами влади, такими як департамент Seine Saint Denis на півночі Парижу, розмістивши наш

ІТ-відділ
у Монтреї та Службу безпеки в Пантені. Окрім того, наш департамент корпоративно-соціальної відповідальності протягом кількох років демонстрував свою екологічну експертизу — наша екологічна політика сьогодні визнана багатьма організаціями та неприбутковими агентствами, такими як ShareAction, яка нас визнає як європейського лідера у сфері управління ризиками,

пов’язаними
з кліматом. Ми є лідером у сфері екологічних зобов’язань, соціально відповідальних інвестицій та соціального бізнесу.

Ваші зусилля для залучення охоплюють багато галузей?

Наші пріоритети — перехід на нові джерела енергії, залучення молоді, нові форми підприємництва та наша локальна присутність. Ми розробляємо нові форми фінансування позитивного впливу у рамках нашої угоди з Організацією Об’єднаних Націй, які вже працюють в рамках великих агро-екологічних проектів в Індонезії та Індії. Наша власна програма-інкубатор з підприємництва орієнтована на дослідження інклюзивних рішень на майбутнє. Минулого року ми отримали 200 анкет та 20 проектів. Наше ставлення до суспільства спонукає нас до творення оригінальної історії банківської справи.

Критерії КСВ відображені у всіх політиках банку?

Близько 60% нашого кредитування регулюється політикою сектору КСВ. Сьогодні це регулює відділ управління ризиками, який забезпечує дотримання кожного з цих рішень. Це є відчутним доказом глибини наших зобов’язань.

Що про це думають клієнти?

Наші корпоративні клієнти переживають таку ж трансформацію, як і ми, тому що інвестори мають довгострокове бачення місії. Ми підтримуємо їхні ініціативи з КСВ з інноваційними фінансовими рішеннями, які будуть отримані. Щодо індивідуальних клієнтів — вони позитивно реагують на конкретні ініціативи, що варіюються від розробки відповідальних продуктів-заощаджень до бажаних умов автокредитування, якщо клієнти купують електромобіль. І наостанок, ми знаємо, що корпоративно-соціальні зобов’язання позитивно відображаються на нашому бренді роботодавця. Ми працюватимемо з навчальними закладами, аби розповсюдити цю концепцію «бізнесу з позитивним впливом».

Яка ситуація з працевлаштуванням молодого покоління?

Досвід соціального підприємництва, участь у діяльності неурядових організацій та мікрофінансування тепер є частиною програми набору персоналу «Лідери майбутнього». Ми також працюємо з бізнес-очільниками, аби інтегрувати «позитивний вплив» у відповідний бізнес. Цього літа ми плануємо літній табір, організований Департаментом людських ресурсів, який об’єднає керівників компаній, впливових «першопрохідців» та майбутніх талантів для того, аби вони стали амбасадорами наших зобов’язань для позитивної економіки.

Muriel Jasor, Guillaume Maujean, François Vidal, Les Echos, the

25.06.2018
Photo header ©François Lafite/Agence 1827

Поділитися сторінкою: