28.11.2017

UKRSIBBANK BNP Paribas Group у житті театру імені Івана Франка

За підтримки UKRSIBBANK BNP Paribas Group у листопаді в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка уперше була поставлена вистава «Розбитий глек» німецького драматурга Генріха фон Клейста, де головну роль зіграв народний артист України Остап Ступка.

Ця вистава — філософська комедія–притча, своєрідна любовно-детективна колізія з виром інтриг, де головний герой, суддя, опинився в незвичній ситуації і змушений вести процес сам проти себе, стала відкриттям культурного простору.

«Ми щасливі від того, що є першовідкривачами цієї п’єси. Її ніколи не ставили в Україні, за винятком 1905 року у Львові. Ми дякуємо UKRSIBBANK BNP Paribas Group, що підтримали мою ідею поділитися цим шедевром з нашою публікою», — сказав під час прес-конференції Остап Ступка.

Уперше п’єсу було перекладено 1903 році Іваном Франком, який дуже шанував творчість Клейста. В його версії вона називалася «Розбитий дзбанок». У 1905 році Львівський театр представив її публіці, але п’єса не мала успіху. На жаль, рукопис перекладу не зберігся. З того часу цей твір був фактично забутим.

Ідея поставити «Розбитий глек» Генрiха фон Клейста крутилася давно у повітрі, додав Остап Ступка. На його прохання, класик сучасної української літератури Юрій Андрухович зробив переклад. І вже до кінця цього року за підтримки UKRSIBBANK планується видання книжки у видавництві «А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га».

«Ми переконані, що відновивши життя забутого твору, ми зможемо краще зрозуміти власний культурний спадок — творчість Івана Франка», — зауважила начальник служби бренду та комунікацій UKRSIBBANK BNP PARIBAS GROUP Яніна Ольховська. — «Нам приємно бути частиною позитивних змін в українській культурі».

Тим часом, навіть прискіпливі критики у захваті від вистави. У цьому році актори двічі планують вийти на сцену, щоб повторити шалений успіх вистави «Розбитий глек».

Поділитися сторінкою: