16.12.2020

UKRSIBBANK — універсальний банк. Тому ми обслуговуємо 2 млн клієнтів

Очолити банк у період пандемії коронавірусу, коли світова економіка сповільнюється, а країни раз у раз посилюють карантинні заходи — це виклик.

7 липня Лоран Дюпуш очолив команду UKRSIBBANK BNP Paribas Group на посаді голови правління. Свою кар’єру в групі BNP Paribas Лоран Дюпуш почав у 1993 році, у нього за плечима багатий досвід роботи в різних країнах і різних сферах банківської діяльності. До призначення на посаду голови правління UKRSIBBANK Лоран Дюпуш був керівником регіону Марокко Групи BNP Paribas і очолював банк BMCI.

Не в новинку для нього й робота на українському ринку. У 2006−2007 роках Лоран входив до наглядової ради UKRSIBBANK і працював над інтеграцією банку до міжнародної групи. Очолити банк у період пандемії коронавірусу, коли світова економіка сповільнюється, а країни раз у раз посилюють карантинні заходи — це виклик. Проте банкір ставить перед собою і своєю командою амбітні завдання, про які розповідає в інтерв’ю НВ.

Про зміни

Ви приєдналися до UKRSIBBANK у лютому 2020 року. До цього в

2006—2007 році
ви входили в наглядову раду банку і працювали над його інтеграцією в групу BNP Paribas. На вашу думку, яких основних змін зазнав банк за ці роки? Які три основні відмінності банку зразка 2006−2007 року в порівнянні з 2020-м?

Насамперед хочу сказати, UKRSIBBANK приєднався до групи BNP Paribas 15 років тому. А цьогоріч відзначає своє 30-річчя. Після свого другого приїзду в Україну цього року я теж задумався над питанням, а що ж змінилося за минулі роки? Вважаю, що основне досягнення – інтеграція банку в групу BNP Paribas, нарощування клієнтської бази. Наш банк – один з лідерів на ринку, клієнти і партнери цінують нас за експертизу, досвід, клієнтоорієнтований і водночас корпоративно-соціальний підхід.

Коли 15 років тому я вперше приїхав в Україну, мене дуже вразила та енергія, з якою працювала команда банку. І зараз, коли я повернувся через стільки років, я знову вражений все тією ж неймовірною енергією і динамікою, з якою працює і розвивається банк. Зазначу, що цього року UKRSIBBANK було визнано найкращим роботодавцем в Україні та Європі – Top Employer. Це єдиний банк в Україні, який пройшов міжнародну сертифікацію як роботодавець, і одна з шести міжнародних компаній у країні, що має статус Top Employer.

Ще я пам’ятаю, що, вперше приїхавши в Україну, я потрапив у дуже холодну і сніжну зиму. Тепер же я бачу, що змінився і клімат. Можливо, це якраз і є прояв глобальної зміни клімату не тільки в Україні, але і по всьому світу. І це сильно мене турбує.

Про принципи і прагматизм

UKRSIBBANK впроваджує принципи політики сталого розвитку. Які її основні цілі? Як цей підхід впливає на клієнтів, співробітників, суспільство загалом і навколишнє середовище?

Банк є важливим гравцем в економіці, а банківська система стоїть у центрі економіки будь-якої країни. Ми маємо бути впевнені в тому, що робимо свій внесок у розвиток цієї країни і що наша діяльність приводить до позитивних змін. Для нас дуже важливо допомагати нашим клієнтам і партнерам розробляти проєкти, які будуть стійкі, позитивно впливатимуть на суспільство і навколишнє середовище. Це дуже важливе питання для забезпечення майбутнього нашого світу. Тому нашим пріоритетом залишається підвищення інформованості людей і організацій – клієнтів, партнерів і постачальників – про проблематику сталого розвитку. Ми намагаємося донести до всіх основну думку – ми прозорий і відповідальний банк, який робить свій позитивний внесок у майбутнє нашого світу. Задля досягнення довгострокових цілей неможливо досягти успіху самотужки. Тому ми залучимо всіх гравців у цьому процесі: а це наші співробітники, клієнти, партнери, постачальники тощо.

Відомо, що UKRSIBBANK також, як і група загалом, принципово не працює з тютюновими компаніями, виробниками шкідливих хімічних добрив, викопного палива тощо. Чи буде цей список розширюватися? Можливо, визначені нові напрями, з якими банк не має наміру себе асоціювати?

Тут річ не в тім, хочемо ми працювати з тією чи іншою компанією чи ні. Це стосується нашого секторального підходу. Ми завжди намагаємося вивчити певний сектор, зважити всі за і проти і зрозуміти, чи варто нам працювати з компаніями того чи іншого профілю. Зараз нашим пріоритетом є робота з прийнятими в групі директивами, і ми вважаємо, що тим самим робимо наш внесок у покращення і розвиток світу.

Це при тому, що ми є досить прагматичними, адже йдеться про банк та надання фінансових послуг. Втім нашим пріоритетом залишається застосування політик. Ми намагаємося знайти драйвери, які впливатимуть на потенціал позитивних змін. І ми дивимося, як ми впливаємо на компанію або галузь загалом, і те, як цей вплив забезпечує сталий розвиток.

Про пріоритетні галузі

Які галузі є для банку пріоритетними на цей момент? Чи є в UKRSIBBANK плани з розвитку «зеленого» банкінгу?

Зазначу, що ми прагматично підходимо до цього питання. У нас немає пріоритету в конкретній галузі. Що стосується «зеленого» банкінгу, то ми плануємо розвиток цього напряму. У нас є такі амбіції. Ми хочемо розвиватися в трьох напрямах.

Перше – обмеження впливу на навколишнє середовище, зокрема, щодо викидів СО2.

Друге – розробка проєктів, пов’язаних безпосередньо з «зеленим» банкінгом – це спеціальні бізнес-рішення для клієнтів і т. ін.

Третій напрям – фінансування операцій, пов’язаних із зеленою енергетикою й енергозбереженням.

Підсумувавши, можна виділити три напрями: «зелений» банкінг на локальному рівні для зниження безпосереднього впливу банку на навколишнє середовище, розробка бізнес-рішень з обслуговування клієнтів і додаткових послуг, а також допомога нашим клієнтам у підвищенні їхньої енергоефективності.

Чи збирається UKRSIBBANK у найближчому майбутньому переглядати стратегію? Зараз банк робить акцент на обслуговуванні міжнародного бізнесу в Україні, IT-секторі й агробізнесі. Чи можливо, що до цього списку додасться щось іще?

UKRSIBBANK – універсальний банк, готовий запропонувати товари і послуги для індивідуальних клієнтів, фізичних осіб, для малого і середнього бізнесу, а також для корпоративних клієнтів. Саме тому ми обслуговуємо 2 млн клієнтів.

ООН реалізує програму 17 цілей сталого розвитку. Компанії можуть вибирати одну або ж кілька з цих цілей і допомагати в їх реалізації. Які цілі з 17 вибрав для себе UKRSIBBANK?

Так, для нас дуже важливо робити свій внесок у розвиток зазначеної програми ООН. Якщо говорити безпосередньо про UKRSIBBANK, то це 5-та і 8-ма цілі – «Гендерна рівність» і «Гідна робота й економічне зростання». Варто відзначити такі наші ініціативи, як «Жінки в бізнесі», участь у програмі «He for She», а також нагороду Top Employer 2020.

Ви згадали про підтримку жінок-підприємців. Це дійсно важлива програма. Що банк готовий запропонувати жінкам у бізнесі цього та наступного року? Це будуть програми навчання, гранти, спеціальні кредити? Можливо, спеціальні пакетні пропозиції?

У листопаді цього року ми запустили онлайн-семінари для жінок-підприємців. На цих онлайн-семінарах ми запропонували їм отримати поради експертів про розвиток бізнесу. І ми продовжуватимемо допомагати жінкам, нехай це власниці бізнесу або керівники, або менеджери. Я думаю, що всі в світі, включно з Україною, прекрасно розуміють важливість посилення ролі жінок в економіці. Це те, що ми називаємо сталим розвитком.

І UKRSIBBANK робить свій внесок у посилення ролі жінок. Мушу зазначити, що більше ніж 75% співробітників банку, а також понад 60% нашого менеджменту – жінки. Ми показуємо позитивний приклад іншим банкам і компаніям. Різні дослідження доводять, що зростання кількості жінок у бізнесі незмінно поліпшує економічну ситуацію.

Який, на вашу думку, рівень залученості жінок у бізнесі в Україні? Наскільки гострою є проблема гендерної рівності в бізнесі і кар’єрі? Чого зараз потребують жінки-підприємці – фінансування, інформаційної підтримки, чогось ще?

Я думаю, що показники України збігаються із загальносвітовими і становлять 25−26%. Я маю відзначити, що жінкам потрібна будь-яка підтримка і довіра, і, звичайно ж, фінансування. Ми маємо показати, що крім розробки для них програм менторингу, ми також готові дати їм фінансування в разі потреби. Підсумовуючи, я б сказав, що українським жінкам потрібні знання, довіра, впевненість і підтримка.

Про пандемію і цифрову трансформацію

Пандемія змушує бізнес переглядати свої підходи, це ж стосується і банків. Як відбувається цифрова трансформація в UKRSIBBANK? Які цілі ви ставите в цьому процесі і наскільки швидко ви виводите продукти в онлайн?

Світ змінюється, і криза Covid-19 змушує нас змінюватися швидше. З точки зору діджиталізації ми працювали за двома напрямами – цифровий банкінг і віддалена робота. Ці напрями не є новими, але криза прискорила трансформацію. Під час локдауну я відвідував наші відділення. Як ви знаєте, вони продовжували працювати. Я обговорював це питання з нашою командою і отримав дуже важливий зворотний зв’язок. Передусім – наші співробітники готові до діджиталізації. Вони готові працювати з цифровими інструментами і взаємодіяти у такий спосіб з клієнтами. Другий важливий момент – клієнти також готові до цифрових рішень. Вони прекрасно сприймають цифровий банкінг і віддалену роботу співробітників.

Про плани на 2021 рік

2020 рік був непростим, але зазирнемо в наступний рік. Як і основні конкурентні переваги в UKRSIBBANK будуть у 2021 році?

UKRSIBBANK продовжує своє зростання. Ми маємо добрий досвід і є лідером на ринку, і головне – частиною великої міжнародної групи, продовжуємо залишатися довгостроковим партнером, що робить свій позитивний внесок в економіку і краще майбутнє країни загалом. Також ми показали здатність до швидкої цифрової трансформації і продовжуватимемо працювати в цьому напрямі.

Яку динаміку за підсумками року покаже UKRSIBBANK у сфері кредитування бізнесу і фізичних осіб? Які плани ставите на 2021 рік?

2020 рік став особливим через кризу пандемії. В кінці березня і квітні відбулося падіння ділової активності, але вже влітку ми побачили відновлення економіки. Облікова ставка знижувалася в Україні – з 18% до 6%. Завдяки цьому у наших клієнтів з’явилася можливість розвивати фінансування. В наші амбіції входить збільшення портфеля кредитів як для корпоративних клієнтів, так і для фізосіб. Природно, у нас є для цього всі можливості і необхідний досвід.

Пріоритетом для банку, як і для всього світу, є перемога в боротьбі зCOVID-19. Попри активне поширення вірусу по всьому світу, ми вже чуємо добрі новини про появу різних вакцин, і, я думаю, ми однозначно переможемо в цій боротьбі. Ви можете бути впевнені в тому, що UKRSIBBANK продовжуватиме обслуговувати своїх клієнтів. Мене дуже надихнула піднесеність нашої команди. Однак необхідно пам’ятати про всі санітарні норми і правила.

Ви згадали про 2 млн клієнтів. Яку цифру ви б хотіли побачити за підсумками наступного року?

Ми хочемо збільшити цю цифру і продовжувати нарощувати нашу клієнтську базу. Але не менш важливо продовжувати ефективну роботу з нашими наявними клієнтами. Нарощувати ті послуги і можливості, які ми їм вже надаємо. Ми дуже чутливі до такого показника, як задоволеність клієнтів.

Який рівень цього показника зараз?

За ним банк входить у першу трійку на ринку. І наш показник лояльності клієнтів продовжує зростати.

Інтерв’ю опубліковано 10 грудня 2020 на сайті nv.ua

Поділитися сторінкою: